Ana sayfa Banka Haber Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

0
Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartları, acil nakit ihtiyaçlarımız için oldukça önemli bir unsurdur. Pratik kullanımları ve mevcut düşük faiz oranları ile hem nakit çekim hem de alışverişlerimizi taksitle yapma olanağı bireyler için cazip görülmektedir. Bundan dolayı Türkiye’de kırk milyonun üstünde kredi kartı bulunmaktadır. Bittabi kredi kartının olumsuz sonuçları da bulunmaktadır. Bundan dolayı, birçok birey zor günler geçirebilmekte ve kredi kartları ciddi zararlara yol açabilmektedir. Ancak nitelikli ve amacına uygun olarak kullanıldığında herhangi bir problemle karşılaşmamanız işten bile değildir.

Kredi kartları, alışveriş hayatımızı kolaylaştırdığı gibi kimi zamanlarda da büyük meblağlı alışverişlerimizde de kullanılmaktadır. Ancak bireylerin karşısına, bu tür alışverişlerde her daim limit problemi çıkmaktadır. Kredi kartlarının limitleri dâhilinde alışveriş yapabildikleri için ev eşyası ya da elektronik cihazlar gibi ürünleri satın alamayabilmektedirler. Bu gibi durumlardan sıyrılmak için ise kredi kartlarına limit artırma işlemi yapılması gerekmektedir. Peki, kredi kartı limit artırma nasıl yapılır?

Bu işlemin, bittabi birçok yöntemi vardır. Fakat en basiti, bankanızın online işlemler merkezi aracılığıyla gerekli formu doldurup göndermenizdir. Bu şekilde kolayca bir başvuru yöntemi izleyebilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak da, yine bankanızın çağrı merkezini aramanız önerilmektedir. Bu şekilde operatöre ilgili talebinizi ileterek destek talebinde bulunabilirsiniz. Eğer yakında bankanıza ait bir ATM varsa, oradan da kredi kartı limit artırma işlemi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın son zamanlardaki yenilikçi uygulaması GİM yani Görüntülü İşlem Merkezi de bu şekilde limit artırma işlemleri yapabilmektedir. Ancak bu cihazları her yere bulamayabilirsiniz. Limit işlemleri için bir diğer çözüm önerisi de banka şubeleridir. Banka şubelerinize giderek limit artırma talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi kartınızın yüksek limitli olması, esasen bir tehlike unsurunu da doğurmaktadır. Özellikle internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız, dikkat etmeniz gereken konu sanal kart kullanmanızdır. Sanal kartınızı, online işlemler menüsünden oluşturabilirsiniz. Bu tür kartların limitlerini de, her zaman için alışveriş yapacağınız azami tutara göre belirleyiniz. Böylece güvenli bir online alışveriş keyfi yaşayabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve kart şifrenizi belli periyodik aralarla değiştirmeniz de, güvenliğiniz açısında yararlı olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin