Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Kullanırken Bunları Yapmayın

Kredi Kartı Kullanırken Bunları Yapmayın

0
Kredi Kartı Kullanırken Bunları Yapmayın
Kredi kartı kullanırken bunları yapamyın

Öncelerde parası olan harcar olmayan ise genellikle alışverişlerini aylık yaparak tanıdıklarına yazdırdığı gibi aybaşında ödemesini yapardı. Hayatımıza kredi kartı girdikten sonra artık alışveriş yapmak için kimse aybaşını beklemeye gerek duymuyor. Neredeyse herkesin cebinde birden fazla kredi kartı bulunurken çok sayıda da kredi kartı mağduru bulunuyor. Bu yüzden kredi kartı kullanılması konusunda da çok dikkatli davranmak gerekiyor.

Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Kredi kartı kullanılması dolandırıcılığı meslek haline getiren kişilerde yeni arayışlar içine girmişlerdir. İnsanların kullandıkları kredi kartlarını nasıl kopyalayacaklarını, onları hangi yollarla dolandıracaklarının yollarını ararlarken bu konuda maalesef başarıya ulaşmışlardır. Bundan dolayı insanlar kredi kartı kullanırken bunları yapmayın diyebileceğimiz bazı hususlar bulunuyor.

Şifrenizi Paylaşmayınız

Bu hususların en başında kredi kartı şifresini kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir. Banka görevlileri bile şifrelerini kendileri ile paylaşmamalarını istediklerini düşünecek olursanız en yakınınızda ki kişiler olsa dahi paylaşmamanız gerekiyor. Diğer bir husus ise alışveriş esnasında kredi kartınızı kullandıysanız şifrenizi girerken bir başkasının görmediğinden emin olmanız gerektiği gibi Kredi Kartı kullanırken bunları yapmayın denilecek en önemli noktalardan birisi de alışveriş sonrası kartınızı bir başkasına vererek ödemeyi yapmasını istemeyiniz.

İnternet Alışverişinde Dikkat

Özellikle kredi kartı kullanırken bunları yapmayın hususunda internet üzerinden alış verişlerinizde güvenirli siteleri tercih ederken ödemelerinizi kredi kartınız ile yapıyorsanız ödeme yaptıktan sonra kullandığınız telefona şifre gelmesini talep ediniz. Asıl kartınız yerine bakiyesi daha düşük sanal kart kullanabilirsiniz. Son olarak şifre oluştururken herkesin kolaylıkla tahmin edebileceği şifreleme yapmayınız.

Ödemelere Dikkat Etmelisiniz

Kredi kartı kullanımında güvenliğiniz açısından bunları yapmanız gerekirken yapılması gereken en önemli hususlardan birisi de harcamalarınızı ödeyebileceğiniz şeklinde yapmanız olacaktır. Aylık kredi kartı borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartı kullanırken bunları yapmayın diyebileceğimiz en önemli noktalardan birisi de aylık gelen asgari ücretleri ödediğinizde her ay üzerine faiz ekleneceği için borcunuz hiç bir zaman bitmeyecektir. Bundan dolayı aylık hesaplamanızı iyi yaparak ödeme gücünüze göre harcamanızı yapmanız gerekmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin