Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Kaç Günde Gelir? (Kredi Kartı Başvurusu)

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir? (Kredi Kartı Başvurusu)

0
Kredi Kartı Kaç Günde Gelir? (Kredi Kartı Başvurusu)
kredi kartı

Kredi kartı başvurusu yapan bireyler, başvurmuş olduğu kredi kartın eline kaç günde geleceğini merak edebilir. Genelde kredi kartı başvurusunda ön başvurusu onay aşamasından geçen bireylerin, alacakları kredi kartları vermiş olduğu adrese gönderilir. Gönderilen kredi kartını genelde kuryeler aracılığı ile teslim alabilirsiniz. Teslim alma esnasında Tc kimlik kartınız ibraz edilmesi talep edilerek, imza karşılığında kredi kartınızı kurye sizlere teslim edecektir.

Kredi Kartı Başvurusu

Bankaların en önemli bankacılık araçlarından bir tanesi olan kredi kartları, günümüz şartlarında hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Ülkemizdeki çoğu birey tek kart kullanmak yerine birden fazla kredi kartı kullandığı görülmüştür. Genelde banka kartları bonus kampanyaları veya para puan verdikleri için, bireyler kendileri adına avantajlı olan bir kredi kartını tercih eder. X bankasında daha fazla kredi kartı kampanyası var ise, bireylerin çoğu X bankası kredi kartı başvurusunda bulunuyor. Ayrıca bankalar kredi kartı aidatı almadıklarında bu müşteriler için daha fazla ilgi almasını sağlar.

Çoğu banka, artık aidatsız masrafsız kredi kartı kullanma gereği duymakta. Bu nedenle bankanın şahıslardan alacağı bu aidat masrafları, tüketicilerin şikayetleri dahilinde geri çekme noktasına geldi. Bankalarda mevcut kullanma durumuna göre kişilerden düşük limit karşılığında, aidatsız kredi kartı verebileceklerini duyurdu.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Öncelikle banka kredi kartlarına başvurduğunuzda ön başvuru geçenlere kredi kartı gönderimi sağlanır. Bankalar ilk başvuruda sizleri teyit için arayabilir. Bu nedenle doğru bilgileri girmenizde fayda olacaktır. Online kredi kartı başvurularında kredi onayı daha hızlı verileceğinden dolayı, kartın teslimat süresi daha da azalacak ve sizlere ulaşma süresi kısalacaktır. Banka ön başvurusu ve değerlendirilmesi maksimum 1 gün olup, sonrasında basım merkezine bilgileriniz verilerek, kartın basılması için onay veriliyor. Bu da işlem yoğunluğuna göre maksimum 3 gün sürmektedir. Kartın basım işleminden sonra sizlere kurye ile ulaşması anlaşma yapılan kuryenin durumuna göre maksimum 5 gün sürmekte. Toplama bakıldığında 10 gün içinde kredi kartınız elinizde olması gerekiyor.

Kredi kartı teslimatında önemli olan verilen kişisel bilgilerin doğru olarak belirtilmesidir. Yani ev ve iş adresi verirken, yanlış bilgiler dahilinde kapı numarası dahil bir numara hatalı ise kartın ulaşmasında sıkıntı çıkabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin