Kapalı

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? (Maximum Kart İptali)

iş kurmak

Kredi kartına sahip olanlar özellikle maximum kartı bulunanlar kredi kartı iptali nasıl yapılır, sorusuna yanıt arayabilir. Zira maximum kart iptali yapmak isteyenler işlerin nasıl ilerlediğini bilmeyebilir. Bu konuda banka çalışanlarından edindiğimiz bilgiler neticesine göre çok hızlı bir şekilde kartınızı iptal ettirebildiğiniz gibi kolayca kapatmak mümkün!

Maximum Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler tercihlerini iş bankasından yana kullanmak istediklerinde karşılarına maximum kredi kartını görecekler. Kredi kartı türlerinden biri olan maksimum kredi kartı için her 6 ayda bir veya yılda 1 olmak üzere kredi kartı aidatı karşılarına çıkacaklardır. Ancak maxi puan karşılığında ve fatura ödeme talimatları dahilinde bunu sildirmek mümkün. Ancak kredi kartından memnun olmayanlar kredi kartını kapattırmak isteyebilir. Ancak dikkat etmeniz gereken belli başlı etkenlerin olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri kredi kartını kapatmak demek borcun içinde olsa dahi ödememek anlamına gelmez. Kredi kartını kapattırmadan önce mevcut borcu kesinlikle ödemelisiniz. Aksi takdirde kalan 0,01 TL olsa dahi o borç faize biner ve yıllar sonra karşımıza daha fazla tutarlar ile çıkabilir. Ayrıca bu durum kredi notunun da düşmesine vesile olacaktır. Kredi kartını müşteri hizmetleri ile kapattırmak için işleme başladığınızda yenisini adresinize göndermek istiyoruz deseler de, siz kesinlikle istemiyorum demeniz gerekiyor. Zira kayıp çalıntı bildiriminden yapılan kart iptalleri veya kapattırma işleminde adresinize 1 hafta içinde yeni kredi kartı kargo ile gönderilir.

Kart iptallerinde veya kapatmalarında kredi notu veya kredi sicilinde bir değişme olmaz. Genelde borçların kapatılması demek kredi notunun (findeks) artmasına neden olur. Bu nedenle borçsuz bir kredi kartını kapattırmak mantıklı bir tercih olacaktır.

Maximum Kart İptali

Yapılması gerekenlere bakmak istediğimizde ya banka şubesine giderek hızlıca kredi kartını kapatabilirsiniz. Ancak banka şubesi sizlere uzak ise diğer yollar ile de kartını kapattırmak mümkün.  444 02 02 iş bankası müşteri hizmetlerini arayarak direk bağlanma aşamasında, kredi kartı ihtiyacının kalmadığını ve bu kartı kapatmak istediğinizi belirtin. Genelde müşteri hizmetleri işbankası çıkarlarını korumak adına sizlere bir takım kredi kartı kampanyası sunabilir. İşte şu kadar maxi puan vereceğiz kartınızı 6 ay boyunca kapattırmayın şeklinde. Karar aşamasında sizler olumlu yaklaşmanız karşılığında kredi kartınızı kapattırmaktan vazgeçebilirsiniz !

Maximum kredi kartı kapatılması sonrasında tavsiyemiz bankaya giderek borcu yoktur yazısını almanızdır. Zira son yıllarda kartı kapatma halinde borç çıkaran bankaların var olduğuna şahit olmaktayız.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top