Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı İle Taksitli Nakit Avans Çekmek

Kredi Kartı İle Taksitli Nakit Avans Çekmek

0
Kredi Kartı İle Taksitli Nakit Avans Çekmek
kredi kartı nakit avans

Kredi kartlarının müşterilere sunduğu avantajlardan bir tanesi de nakit avans çekilmesidir. Çoğu banka nakit avansı artık taksitli olarak müşterilere sunmakta. Ücretsiz nakit avans veren bankaların sayısında artış olsa da, taksitli nakit avanslarda tüm bankalar faiz işlediğinin altını çizelim. Ancak çoğu banka müşterisi nakit avans çekerken, taksitli bir şekilde bu avansı çekeceğini tam olarak bilmemektedir. Bizde yaptığımız araştırmalar sonucuna göre bu kısmı kolay bir şekilde sizler ile paylaşacağız.

Bankaların müşterilerine en çok kullandırdığı bankacılık ürünlerinden biride kredi kartlarıdır. Müşteri kredi kartı ile fiziki ya da internet üzerinden alışveriş yapabilir, faturalarını ödeyebilir, nakit avans ve ya taksitli nakit avans çekebilir. Düzenli olarak kredi kartınızı kullanmanız ve sorunsuz alışveriş yapabilmek, nakit avans kullanabilmek için kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıyor olmanız gerekmektedir. Yapılan son düzenlemeler ile birlikte kredi kartlarına yapılan az veya asgari ödemeler kartların nakit avans çekimine kapatılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle en az 3 dönem içerisinde tüm borcu ödemeniz gerekmektedir.

Kredi kartından taksitli nakit avans çekmek

Banka müşterisi nakit ihtiyacı olduğu durumlarda kredi kartından nakit avans çekebilir. Müşteri; kredi kartının, kullanılabilir müşteri limitinin elverdiği ölçüde (bankalara göre değişiklik gösterebilmekle birlikte en fazla 10.000 TL) nakit avans kullanabilir. Müşteri, kullanacağı nakit avans tutarının yüksek olduğu durumlarda ya da aylık ödeyebileceği tutarın nakit avans tutarını aşması durumunda taksitli nakit avans seçeneğini tercih edebilir.

Taksitli nakit avans, kredi kartı olan müşterilerin belirli bir vade (3-12 ay arası) ve faiz oranıyla (bankalara göre değişiklik gösterebilir) nakit avans kullanmasını sağlar. Müşteri taksitli nakit avans kullanırken, nakit avansa göre daha fazla bir tutar ödeyeceğini bilmelidir. Nakit avans işleminde vade olmadığından geri ödemede daha karlıdır. Ancak müşteri kendi bütçesi doğrultusunda taksitli nakit avans seçeneğini tercih ederse vade farkı olmasından dolayı daha fazla bir tutar öder. Bu yüzden nakit avans çekimlerinizi ihtiyacınıza göre çekiniz.

Nakit Avans Hesaplama

Hemen her bankanın faiz oranlarına bakıldığında aşağı yukarı aynı rakamlar söz konusu. Hali ile nakit avans çekenlerde faiz oranlarına bakarak bir hesaplama yapabilir. Nakit avans faiz hesaplama bu yüzden tüketiciler için önem arz etmekte. Acaba ne kadar çekersem ne kadar faiz öderim, toplamda cebimden ne kadar para çıkacak? Özellikle taksitli nakit avans hesaplaması bugünlerde fazlası ile tercih ediliyor.

1 bin TL için 12 ay vadeli taksitli nakit avans işlemlerinde faiz oranının %1,89 olduğu bu aylarda tüm bankalara ödeyeceğiniz aylık tutar 95 TL olup cebinizden çıkacak fazla tutar 149 TL yani toplamda 1149 TL olacaktır. Yeni yönetmeliğe göre en fazla 12 aya kadar çıkabilirsiniz vade sürelerinde.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin