Kapalı

Kredi Kartı İle Ek-5 Ödemesi Nasıl Yapılır?

ek-5 ödeme

Ek-5 prim ödemesi yapmak isteyenler, kredi kartı ile kolayca ve hızlı bir şekilde primlerini yatırabilir. Kredi kartı ile ek-5 ödemesi nasıl yapılır, konusunda aşağıdaki bilgiler sizlere yardımcı olacaktır!

Kredi kartı ile prim ödeme

Kredi kartı günümüzde çok sık kullandığımız hatta çoğu zaman paranın da yerini alan bir alışveriş aracı oldu. Kredi kartı kullanarak birçok fatura tahsilatı yapabileceğiniz gibi istediğiniz hesaba havale EFT işlemlerini de yapabilirsiniz. Tabi ki bu kartınızı düzenli bir şekilde kullanıyor ve ödemelerinizi aksatmadığınızda gerçekleşen durumlardır. Yapabileceğiniz bu ödemeler arasında BAĞKUR tahsilatları ve EK 5 gibi ödemelerde olabilir.

EK 5 SSK, süreksiz çalışan tarım ve orman işçilerinin sigortasıdır. Bu sigorta ile tarım ve orman işçilerinin emekli olmaları mümkündür. Bu EK 5 primleri de pek çok yolla ödenebiliyor. Bu primleri ödemek için Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden kredi kartınız ile kolayca ödeme yapabilirsiniz. Böylece yol ve zaman tasarrufu yaparak oturduğunuz yerden Ek 5 ödemenizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak.

Kredi Kartı ile Ek 5 Ödemesi Nasıl Yapılır?

SGK’ya gitmeden evde bilgisayarınızdan yahut cep telefonunuzdan internete girin ve E-devlet sistemine giriş yapın. E-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için TC kimlik numaranız ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Şifrenizi bir PTT şubesinden alabilirsiniz. Dilerseniz müşterisi olduğunuz bankanın internet şube şifresi ile de e-devlet sistemine girebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra, sayfanın alt tarafındaki SGK bölümünden Prim Ödeme linkin tıklayın. Ardından Ek 5 sorgulaması yaparak ne kadar borcunuz olduğunu öğrenin yahut mevcut prim tutarınızı biliyorsanız onu teyit edin. Ardından ‘Borç Öde’ seçeneği ile kredi kartı bilgilerinizi girerek borcunuzu ödeyin.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top