Ana sayfa Banka Haber Kredi Kartı İle Bitcoin Satan Yerler

Kredi Kartı İle Bitcoin Satan Yerler

0
Kredi Kartı İle Bitcoin Satan Yerler
bitcoin kredi kartı

Bitcoin dünyada hızla artan önemli yatırım araçlarından bir tanesi olmayı başardı. Yatırımcılar ise kredi kartı ile bitcoin satın alabileceği yerlerin veya sitelerin hangileri olduklarını merak etmekte. Ancak şunu şimdiden belirtmekte fayda olacaktır her siteye güven olmamakla beraber, bitcoin aracının dahi fazla güvenli olmadığını söyleyebiliriz. Bunu belirtmemizde başlıca nedenler arasında büyük ülkelerin çoğunluğu yakın takibe alması ve resmi bir para birimi olmadığını ısrar ile tekrarlamasıdır. Bir gün 40 bin TL olan bitcoin değeri, yarın 35 bin TL olarak karşınıza çıkabilir ve bu durum akıllara kaldıraçlı forex sistemleri ile eş değer olduğunu gözler önüne sermekte!

Bitcoin Güvenilir Midir?

Güvenli liman olarak bitcoin güvenilir diyenlere kesinlikle inanmayınız aksine bitcoin değerinin yüksek olması nedeni ile risk sınıfı içinde yüksek seviyededir. Çalınma ihtimali olduğu kadar, ülkelerde her hangi bir yasal dayanağı yoktur. Bununla beraber btc (bitcoin) saklanan siteler dahi bir gün siteyi kapatıp kaçabileceklerini unutmayınız. Ülkemizde veya diğer ülkelerde resmi btc siteleri olsa dahi, gelecekte bu sitelerin aktif olarak devam edip etmeyeceği belli değildir.

Bitcoin kullanan ülkeler arasında genç kesim fazlaca olduğu söylenebilir. Bu ülkelere bakıldığında Amerika başta olmak üzere, İndia, Almanya, Brezilya, İngiltere geliyor. Hali ile gelişmekte olan ülkelerde şimdiden bu önemli araca yoğunlaşmış durumunda. Güvenilir limanlara örnek verirsek ülkemiz için Altın başta gelirken, onu dolar takip etmektedir. Grafikleri incelediğimizde her yıl bu para birimlerinin TL karşısında değer kazandığını söyleyebiliriz.

Bitcoin çoğu ülke kullanıcıları tarafından artık mining yani kazı yaparak sıfırdan kazanma amacındadır. Bu nedenle yüksek bütçeli PC makineleri satın alarak özellikle ekran kartları iyi olan cihazlar satın alarak başlayabilirsiniz. Tabi alt yapının sağlam olması ve özellikle ekran kartlarının garanti altında olmasına dikkat etiniz.

Bitcoin Ne Kadar?

02.12.2017 tarihi itibari ile bitcoin 45,500 TL yani 10,833 dolar. Grafikleri incelediğimizde üstün başarı sergilediği söylenebilir. Dakikalık hareketlerde bir anda 2000 TL değer kazanırken, 3000 TL aşağı sarkabilir. Bitcoin borsasını belirleyen faktörler arasında dünya genelindeki alım-satım emirleri etkili olduğu söyleniyor. Yıl sonu bitcoin beklentisi ise 12000 dolar olacağı konuşulmakta.

bitcoin grafigi - Kredi Kartı İle Bitcoin Satan Yerler
bitcoin grafiği

Neredeyse 1,5 yıl içinde değerinin 5 katına çıktığı söylenebilir dolar kuru üzerinden. Dolarında TL karşısında yükselmesi düşünüldüğünde ülkemizdeki bitcoin değeri hızla yukarı çıkmakta.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Sadece bitcoin olmamakla beraber etherium, coin benzeri bir çok alt coin olduğunu belirtelim. Bunlar arasında en önemlisi ve değerlisi herkesin takip ettiği bitcoin, nasıl alınır? Bitcoin sanal cüzdan olarak kullanılsa da, çoğu işletmeler tarafından para yani nakit para yerine geçmektedir. İşte detaylar  ;

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren güvenilir sitelerden biri şüphesiz ki ; btcturk.com gelmektedir. Sonrasında paribu.com geliyor. Buradan üyelik açarak btc veya alt coin satın alabilirsiniz. Güvenilirlik açısından btc alım veya satımında ek evrak talep etmektedir. Genelde sitelerin çoğunluğu TC kimlik numaranızın belgesini talep eder ve resim çektirmenizi belirtir. Sonrasında hesabınız aktif olur.

Madencilik sistemi ile üretilen btcler, bir çok ülke bireyleri tarafından ev veya iş yeri ortamlarında makineler tarafından üretiliyor ve satışa çıkarılıyor. Kodlardan oluşan ve sistemi şuan için çözülemeyen bitcoin ilerleyen yıllarda ne kadar olacağı merak konusu.

Kredi Kartı İle Bitcoin Satanlar

İnsanların çoğu, kredi kartı ile bitcoin alınır mı sorularını bizlere yönlendirmekte. Hali ile acaba kart ile bitcoin satan yerlerin olup olmadığını araştırdık. Bu ilk sitelerden biri ise

cex.io adlı site. Kripto para biriminin tamamı dahil bitcoin alınıp satılabilen önemli sitelerden bir tanesidir. Üstelik belirli rakamlara göre onay verme gibi aşamalarda yok. Sadece hesabınızı onaylattığınızda 10 bin dolara kadar işlem yapmak mümkün. Sadece btc olmamakla beraber son aylarda büyük çıkış yakalayan Ethereum ve Litecoin gibi alt madenlerde de kart ile ödeme alıp satmak mümkün. Sadece kart olmamakla beraber önemli para yatırma seçenekleri arasında banka transferi, depozit gibi araçlarda kullanılır.

Kredi kartı yolu ile en hızlı güvenilir bitcoin alma yöntemleri arasında indacoin.com sitesi gelmekte. Bu siteden bitcoin almak isteyenler Türk bankalarının sizlere verdiği kredi kartlarını kullanabilir.

DİKKAT!!!! Kart ile ödeme yaptığınızda o an ki bitcoin fiyatlarını btcturk.com dan takip ederek satın almanızda fayda olacaktır. Zira bazı siteler aradaki kur farkını neredeyse %30 artırabilir. Hali ile zarar da edebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin