Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Taksitlendirme 2017

Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Taksitlendirme 2017

0
Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Taksitlendirme 2017
kkb

Kredi kartı borcunuz var ise bu borcu yeniden yapılandırabilir hatta 72 ay taksitlendirme yapılacağını bilmenizde fayda olacaktır. Peki bu bankalar hangileri ve bankaların uygulayacağı faiz oranları dahil tüm detayları buradan öğrenerek hareket etmenizde fayda olacaktır. Hükumetin devreye girmesi ile beraber kredi kartı borcu olanlar ve bu borcu ödemede zorluk yaşayanlara taksitlendirme şansı geldi. Söz konusu artık bu borçlarınızı 72 ay taksitlendirme veya yapılandırma olabilecek!

Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar

Ülkemizdeki bankaların tamamı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından ön görülen kurallara bağlı kalarak hizmetlerini sunmaktadır. Bundan dolayı olası bir yasal düzenleme getirildiğinde tüm bankaların bu kurala uyması gerekmektedir. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında yürürlüğe giren ve özellikle kredi borçlarının yapılandırılması ile ilgili düzenlemede, kişilerin toplam borçlarının 72 aya kadar uzatılması ön görülmüştür.  Kredi borcunu 72 ay yapılandırmak isteyen kişiler, banka şubelerine kimlikleri ile başvurup, gereken tüm evrakları imzaladıktan sonra, bir sonraki ayın hesap kesim döneminde borcunu ödemeye başlamaktadırlar.

Bilindiği üzere kredi borcu yapılandırması, mevcut borcun ödenemediği ya da daha uzun vadeye yayılarak kolay bir şekilde ödenmek istediği durumlarda gerçekleştirilmektedir. Bu düzenlemeye kadar kredi kartları en fazla 48 aya kadar yapılandırılmaktaydı. Bu süre birçok kişi için uygun olsa da, özellikle işletme sahipleri için uygun olmamaktaydı. Çünkü, ticari anlamda alınan kredilerin miktarları oldukça fazla olmaktaydı.

Kredi borcunu 72 ay yapılandırmak isteyen bireyler her ne kadar tüm bankalara başvurabilseler de, şu sıralamayı yapabiliriz.

 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Odeabank
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu bankalardan kredisi olan ve borcunu daha kolay bir şekilde ödemek için yapılandırma yapmak isteyen bireyler, kimlikleri ile birlikte banka şubesine gittikten sonra, yapılandırma ile ilgili bankacılık sözleşmelerini imzalayabilir ve 72 aylık yapılandırma fırsatından faydalanabilirler.

Maaş bordrosu olmayan müşterilere 1.300 TL. limitli kredi kartı

Birçok birey ise maaş bordrosu olmayan çalışmaktadır, bankalara işi düştüğünde ise kredi veya kredi kartı başvurularında maaş bordrosu talep eden bankalar karşısında kararsız kalabilmektedirler. Hali ile çoğu bankalar artık bu belgeyi istemeden hızlı kredi kartı onayı verebilir. Ancak limitler dahilinde olduğunu belirtelim.

Yani yüksek limit beklemeyin zira gelir belgesiz kişilere bankalar fazla güvenmediklerinden dolayı limiti düşük tutarak orta seviye oranlarda kredi kartını onaylanmakta. Bu nedenle 1300 TL tutarında limitler açılmakta.

Kredi Yapılandırmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan ilki kesinlikle yapılandırma esnasında masrafların alınıp alınmayacağını sorun. Zira her yapılandırma aşamasında bankalar önceden aldıkları masrafları, kullanıcılardan yeniden tahsil etmektedir.

Bu masraflardan en önemlisi de ev kredisi yapılandırmalarında DASK, hayat sigortası ve ekspertiz ücretleridir. Yapılandırma aşamasında verilen faiz oranı ile önceki faiz oranları karşılaştırılması yapılmalı. Zira her yapılandırma da özellikle ev kredilerinde faiz oranları düşük ile karşımıza çıkması gerekirken daha yüksek bir faiz oranı ile karşılaşmamıza neden olur.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin