Kapalı

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Hapis Cezası 2018

kredi kartı borcu hapis cezası

Kredi kartları insanların yaşamına ekonomik açıdan ne kadar katkı sağlasa da, kredi kartı borcu ödenmezse hapis cezası 2017 konusu hep gündeme gelen önemli soruların başındadır. Bizde sizler için banka departmanları ile yaptığımız diyaloglara istinaden gerekli bilgileri paylaşmak istedik. Bu sayede kart borcu olanların hapis cezası veya icralık olma gibi konularda yeterli bilgiye sahip olmaları sağlanacak!

Kredi Kartı Borcu Hapis Cezası

Bankalar birçok kişiye önemli ihtiyaçlarını karşılamak adına, kredi ve kredi kartı gibi ürünler ile destek olmaktadır. Fakat verilen bu imkânları kötüye kullanmak ve ödememek hem size hem de bankaya zarar vermektedir. Ödenmeyen bu kredi ürünleri size faizi ile birlikte gri döneceği gibi kredi ve kredi kartı borcu ödenmese hapis cezası olarak da geri dönebilmektedir. Kredi kartının mevcut Ekstre borcunun vakti gelince ödenmesi gereken tutarın zamanında ödemesi gerekmektedir. Bankalar kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin genel olarak geçmişe dair sicilleri temiz ise farklı bir durum söz konusu olmadıkça kart başvurularını onaylarlar. Boş yere gereksiz harcamalarda bulunarak aldıkları maaşın, fazlasını harcayanlar ödeme günü gelince doğal olarak zorlanırlar.

Kredi Kartı Borcunu Yapılandırma

Bankalara göre değişen bir sistem söz konusudur. Bu durumda bazı bankalar duruma anında müdahale ederken, bazı bankalar ise bu durum söz konusu olduğunda müşterilerine yardımcı olmak adına, kredi kartı borcu yapılandırmaya giderler. Kart borcu yapılandırma sisteminde kişinin borcu yeniden gözden geçirilerek, yeni bir ödeme planı hazırlarlar. Bu ödeme planında belli faiz oranları uygulanarak mevcut borç taksitler halinde müşteriye ödetilir.

Hukuki İşlem Başlatılması

Mecbur kaldıklarında bankalar hukuki işlem başlatmakta ve kredi dosyalarını avukatlara atamaktadır. Söz konusu olan borçlu bu konuda bankanın uzun süreli aramaları, bilgilendirmelerine rağmen rahat tavır sergileyerek hiçbir uzlaşma yoluna gitmiyor ise banka hukuki işlem kapsamında dava açar.  Bu aşamadan sonra kredi alırken sözleşmeyi bile okumadan atılan imza sonucu bu davaya maruz kalan kişi ya icra yolu ile ya da hapis ceza ile bu borcu ödemek durumunda kalır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top