Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Başvurum Onaylandı Ne Zaman Gelir?

Kredi Kartı Başvurum Onaylandı Ne Zaman Gelir?

0
Kredi Kartı Başvurum Onaylandı Ne Zaman Gelir?
kredi kartı başvurusu

Kredi kartı başvuru yapan bireyler, kartın onaylanmasının ardından kredi kartının adreslerine ne zaman geleceğini merak edebilir. Genelde kart kuryeleri tarafından vermiş olduğunuz adrese gelen kartınızı güvenle ve hızlıca kullanabilirsiniz.

Kredi Kartının Başvurusu

Günümüz de kredi kartı kullanım oranların da büyük bir artış yaşanmaktadır. Bu durumun genel sebebine baktığımız da ise artan ihtiyaçlar, taksit imkanları ve ödeme kolaylığı olarak karşımıza bir liste çıkmaktadır. Bu nokta da kredi kartı artık bir lüks değil ihtiyaç halini almıştır. Kredi kartı kullanmak kadar kolay olan kart başvuruları bankaların her türlü kanalından kolaylıkla gerçekleşmektedir. Şöyle ki dilerseniz bir sms ile, dilerseniz çağrı merkezi aracılığı ile bunun yanı sıra direk şube üzerinden ve hatta ATM üzerinden dahi kart başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni nesil bankacılık anlayışı ile kolaylıkla gerçekleştirdiğiniz kart başvurusu öncelikle onay sürecine girer bu süreç kapsamlı olarak 1 haftaya yayılır. Bazı süreçler de bazı bankalar anında dönüş sağlasa da banka prosedürleri ve inceleme süreci bir hafta gibi bir süreyi kapsayabilmektedir. Kredi kartı için toplam onay süreci bir haftadır. Bunun sonrasında ise teslimat süreci başlar.

Kredi Kartı Başvuru Durumu

Kredi kartı başvurusunun onay sürecini tamamlaması ile teslimat sürecinde bir takım işlemler gerçekleşir. Onayın ardından kart basım süreci devreye girer. Her banka da bu süreç farklı ilerlese de genel olarak kart basım süreci 1-3 gün arasında değişmektedir. Basım sürecinin ardından kargo aşaması devreye girer. Bankaların anlaşmalı olduğu kargolar ile teslimat süreci başlar ve ortalama olarak 1 hafta ile 10 gün arasında teslimat yapılır.

Ortalamayı baz aldığımızda 7 günden fazla sürmediğini görüyoruz. Yani kuryenin hızlı olduğunun da altını çizelim. Kredi kartınız tarafınıza ulaşmadığında, hızlıca kartın bulunduğu bankanın iletişim numarasını arayarak veya kart durum sorgulama ekranından ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin