Ana sayfa Banka Haber Kredi Kartı Başvuru Takip

Kredi Kartı Başvuru Takip

0
Kredi Kartı Başvuru Takip
kredi kartı kampanyaları

Kredi kartları, Türkiye’de 1990’lı yıllardan itibaren faal olarak kullanılmaya başlandı. Bu kullanım, tüm ekonomiyi etkilemiş ve nakit para akışının azalmasına buna ek olarak da elektronik ortamdaki para ile yapılan alışverişlerin çoğalmasına neden olmuştur. Hâl böyle olunca da kredi kartlarına farklı özellikler getirilmiştir. Bu özelliklerin en avantajlısı hiç şüphesiz aldığınız ürünün bedelini bir sonraki ay ödemenizdir. Ayrıca ürünlerin taksit seçeneği ile de alınabilmesi, onları câzip kılan bir diğer unsur olmuştur. Kredi kartlar, işte tüm bu unsurlar sayesinde kısa sürede hemen herkes tarafından kullanılmaya başlandı. Bankalararası Kart Merkezi’nin 2014 verilerine göre Türkiye’de mevcut bulunan kredi kartı sayısının toplamı 40 milyonu geçmektedir. Bu da, nüfusun yarısından fazla etmektedir.

Bu rakamın büyüklüğü, kredi kartı sağlayan bankaların da çoğalmasından kaynaklanmaktadır. Bu noktada bireyler kolayca kredi kartı başvuru yapabilmekte ve kısa sürede kartlarına ulaşabilmektedir. Herhangi bir ATM’den, internet bankacılığından, şubeden ya da telefon bankacılığından bankalara kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Kredi kartı başvurusu, bireyin kredi risk derecelendirmesine göre değerlendirildiğinden ötürü biraz zaman da alabilmektedir. Bu gibi durumlarda her bankanın izlediği farklı başvuru takip yöntemi bulunmaktadır. Siz, bu yöntemleri kullanarak başvuruda bulunduğunuz kredi kartının akıbetini öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı başvurunuzda genellikle size bir referans numarası verilmektedir. Bu referans numarası ile birlikte bankanızın web sitesi aracılığıyla kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bu tür işlemlerde güvenlik gerekçesiyle genellikle ya cep telefonu ya da T.C. Kimlik Numarası sorgulaması gerekebilmektedir.

Bankanın web sitesi dışında telefon bankacılığı ile de başvurunuzun sonucunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tüm bunların dışında, online bankacılık sistemi kullanıyorsanız, başvurularınızı bu mecradan da kontrol edebilirsiniz. Son olarak, en klişe yöntem banka şubesine gitmek olacaktır. Müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşmede başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilir ve eğer menfi bir başvuru sonucu varsa bunu düzeltmek için gerekli olan adımları da öğrenebilirsiniz.

Son olarak uyarmakta fayda vardır ki kredi kartınızı teslim almadan önce sözleşmeyi tamamen okumanızı önermekteyiz. Kredi kartı işin alınan kart bedeli vb. tahsil işlemlerini de muhakkak bankanızla görüşünüz. Dolayısı ile mağdur olmamak için her zaman bilinçli bir tüketici olmayı hedefleyin.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin