Kapalı

Kredi Kartı Aidatı Olmayan Bankalar Hangileri?

aidatsız kredi kartları

Kredi kartları hayatın bir parçası olmakla beraber kartın aidatları önemli bir sorun olmakta. Müşteriler ise kredi kartı aidatı olmayan bankaların hangileri olduklarını öğrenmek isteyebilir. Bizde sizler için yapmış olduğumuz araştırmalara istinaden aidatsız kredi kartlarını listeledik.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların sunduğu kredi kartlarının çoğunun farklı miktarlarda aidat ücretleri vardır. Yıllık olarak tahsil edilen bu aidatlar 18 lirayla 113 lira arasında gerçekleşmekte, kredi kartının sunduğu avantajlara göre değişmektedir. Ancak bankalar yapılan son düzenlemelerle müşterilerine yıllık aidatı olmayan kredi kartları da sunmuşlardır.

Örneğin Axess Gold kartın aidat ücreti 107 lirayken Yapı Kredi Adios kartın aidat ücreti 100 liradır. Garanti ve ING Bank Bonus kartlarının aidat ücreti 75 lira, Vakıfbank Worldcard aidat ücreti 64 lira, İş Bankası Maximum kart aidat ücreti 54 lira, Türkiye Finans Happy kart aidatı 35 lira, Halkbank’a ait Paraf kartın aidatı ise 29 liradır.

Kredi kartları, puan ya da mil toplayarak belli miktarlarda alışverişlerin bedavaya gelmesini sağlar. Bankalara ait kredi kartlarının alışveriş sonucu hediye ettiği mil ya da puan miktarları farklıdır.

Bankaların sunduğu ve çok kullanılan bu kredi kartlarının dışında yıllık aidatı olmayankredi kartları da vardır. Yıllık aidatı olmayan kredi kartları da mil ya da puan toplamaktadır. Örneğin Akbank’ın sunduğu Free Card, Garanti Flexi Card, QNB Finansbank’a ait Fix Card, Şekerbank’a ait Şeker Kart, Odeabank’a ait Bank’O Card bunlardan bazılarıdır.

Bankalara yapılan kredi kartı başvurularında talep edilen kredi kartının yıllık aidatının olup olmadığını bilmek, daha sonra yaşanacak sürprizleri önleyecektir. Eğer kullandığınız kredi kartı için aidat ödemek istemiyorsanız size uygun aidatsız kartlardan birini seçebilirsiniz.

Sonuç olarak bakıldığında kredi kartı aidatı almayan bankalar ile çalışmak mümkün. Ancak bir de şu var; aidat alan bankalar genelde sizlerden belirli bir limit alışveriş karşılığında aidatı geri verebiliyor sizlere. Bu nedenle kredi kartınızdan memnun iseniz bankanız ile iletişime geçerek sonuca ulaştırabilirsiniz. Bizim tavsiye ettiğimiz kredi kartı ise kesinlikle ceptetep kredi kartı‘dır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top