Kapalı

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar 2017

kredi kartı başvurusu

Kredi kartları bizlerin işine ne kadar yarasa da, aidat konusu can sıkıntısı olmaya devam ediyor. Kredi kartı aidatı almayan bankaların 2017 yılı dahil hangileri olduğunu bu yazımızda bulabilir ve belki de hızlıca o bankanın kredi kartına başvurarak bizlere teşekkür edebilirsiniz. Bilgi paylaştıkça çoğalır sözü bu olsa gerek zira boş yere bankalara hesap işletim ücreti, aidatlar veya sigorta masrafları gibi önemli kesintileri vermemek daha da cazip gelecektir bizlere.

Kredi kartı aidatı olmayan bankalar konusunu daha önce sizlere vermiştik. Dilerseniz o konuyu okuyarak da bilgi sahibi olabilirsiniz. Zira hemen herkesin aklında ise kredi kartı aidatı yasal mı sorusudur.

Aidatı Olmayan Kredi Kartları 2017

Kredi kartları ile ilgili geçtiğimiz yıl gündeme gelen aidat alınmaması konusu, ne yazık ki tam anlamı ile yürürlüğe geçmemiştir. Yasal olarak kesilmesinin önü kapanmış olsa da, bankalar dönem dönem kişilerden farklı isimlerde kesintiler yapmaktadır. Örnek verecek olursak; ilk kez kredi kartı alan ya da yeni bir kredi kartı başvurusu yapan kişilerden, kart aidatı adı altında kesinti yapılmaktadır. Kişiler her ne kadar aidatsız kredi kartı başvurusu için araştırma yapsa da, karşılarına kısıtlı sayıda kart çıkmaktadır.

Aidatsız kredi kartı, genellikle gelir belgesi sunamayacak durumda olan ve 25 yaş altında olan, yani üniversite öğrencileri için sunulmaktadır. Bu doğrultuda alınabilecek kredi kartları ve başvurulacak bankalar ise şu şekildedir.

  • İş’te Üniversiteli Kredi Kartı – Türkiye İş Bankası
  • Play Kart – Yapı Kredi Bankası
  • Bonus Kart – Garanti Bankası
  • Like Card – Vakıfbank
  • Genç Bank Kart – TC Ziraat Bankası

Bu bankaların sunmuş oldukları kredi kartlarından hiçbir şekilde aidat ya da farklı isimlerde kesintiler yapılmamaktadır. Bu sayede kişilerin yalnızca yaptıkları harcamaları ödemeleri sağlanmaktadır. Üniversite öğrencileri için sunulan bu kredi kartlarında üst sınır olarak 25 yaş sınırı getirilmiştir. Eğer bu şart tamamlanıyorsa ister banka şubelerinde isterseler de internet üzerinden online başvuru yapabilirler. Bankalar internet üzerinden yapılan başvuruların ardından onay verirse, hiçbir şekilde banka şubesine gidilmesine gerek kalmıyor, kredi kartları kişilerin adreslerine gönderilmektedir.

Aidatsız Kredi Kartları 2017

Kredi kartından aidat ve masraf almayan bankaların önemi her banka müşteri için önemle takip edilmektedir. Zira bir vatandaşın cebinden fazladan para çıkması kabul edilemez. Bu nedenle her birey kendi çıkarlarına bakarak, kendine cazip gelen bir bankanın kredi kartına sahip olmayı amaçlar.

Yukarıda her ne kadar da bankaların kredi kartlarını yazsak da, asıl önemlisi başvuru anında sizlere sunulan sözleşmenin içeriğidir. İçerikte hemen göz gezdirince orada hesap ücretleri başlığı altında ücret kesilmediğini görürseniz gönül rahatlığı ile kart başvurusu yapabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top