Kapalı

Kredi Kapatma Dilekçesi Örneği

Kredi Kapatma Dilekçesi Örneği

Bankalardan kredi hizmeti alan kişiler gerekli maddi gücü edindikten sonra erken kredi kapatma işlemini yaparak kredi kapatma avantajlarından faydalanabilir. Kredi kapatma işlemi her bankada farklı şekilde uygulanmaktadır.
Kredi kapatma dilekçesi örneği ile kredi hizmeti aldığınız bankaya başvurabilir, anında kredinizi kapabilirsiniz. Dilekçeleri elektronik ortamda hazırlayabilir ya da el yazısı ile yazabilirsiniz. Elektronik ortamda hazırlanan dilekçelerde ad – soyad ve imza kısmı el yazısı kullanılarak yazılmalıdır.

Kredi Kapatma Dilekçesi

Finans hizmeti sağlayan kuruluşlar aracılığı ile kullanılan kredi hizmeti konut, ihtiyaç, taşıt kredisi gibi adları taşımaktadır. Bankalar müşterileri için her alanda farklı faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Kredi limitleri ise müşterinin kredi notuna göre belirlenir ve istenilen tutar müşteri hesabına doğrudan aktarıldığı gibi elden de teslim edilebilir.
Kredi çeken ancak bir süre sonra çeşitli sebeplerle maddi güç kazanan kişiler kredi kapatma yöntemini tercih ederek aylık ödemelerini azaltabilir. Kredi kapatma yöntemleri bankadan bankaya değişmektedir; vadesiz hesapta yeterli miktarda para bulunuyorsa mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kanalları ile kredi kapatma işlemi tamamlanır. Fakat bazı bankalar dijital bankacılık kanalları ile kredi kapatma işlemini yapmamaktadırlar, bu bankalar kredi kapatma dilekçesi ile başvuruları kabul eder ve gerekli miktarı müşteriden temin ettikten sonra kredi kapatma işlemini başlatır.
Kredi kapatma dilekçesi nasıl yazılır hakkında araştırma yapan banka müşterileri internet üzerinden yardım alabilir ya da müşteri hizmetleri ile doğrudan iletişime geçebilir.
Kredi kapatma dilekçesinde dikkat edilmesi gerekenler:
• Kredi hizmeti aldığınız bankanın genel müdürlüğü belirtilmeli,
• Kredi ve müşteri numarası yazılmalı,
• Günün tarihi belirtilmeli,
Kredi kapatma işlemi için arz talebinde bulunulmalı,
• İsim – soyisim yazıldıktan sonra imza atılmalıdır.

Kredi Kapatma Dilekçesi Nasıl Gönderilir?

Yazılan dilekçe zarfa koyularak posta yoluyla bankanın genel müdürlüğüne gönderilebilir ya da faks yoluyla işlem tamamlanabilir. Kredi kapatma dilekçesinin yanında mutlaka kimlik fotokopisi yer almalıdır. Tüm bu işlemler şubeler aracılığı ile daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Kredi kapatma dilekçesine olumlu yanıt geldikten sonra müşteri hizmetleri tüketiciyi arayarak gereken miktarın şubeden yatırılmasını talep edecektir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top