Kapalı

Kredi Çıkmıyor Nasıl Para Bulurum?

Günümüzde tüm nakit ihtiyacı veya oluşan nakit ihtiyaçlarına genelde bankalardan kredi çekmek suretiyle gidermekteyiz. İhtiyaç Kredisi, Nakit Avans, Taksitli Nakit Avans gibi seçenekler sayesinde oluşan para ihtiyacı giderilmektedir. Ancak son zamanlarda Banka kredileri daha doğrusu bankacılık hizmetlerini almakta zorlanan bir kesim oluştu, bu kişiler banka kredi, kredi kartı gibi nakit ihtiyaçlarına cevap veren kredi ürünlerini kullanamıyorlar.

Kredim çıkmıyor nereden para bulurum veya banka harici kredi verenler, veya acil para nasıl bulunur gibi arayışlar genelde bankalardan kredi çekemeyenlerin ilgisini çeken konulardır. Öncelikle Banka kredisi neden çıkmaz ona bakacak olursak, yasal takibe düşen, banka borcu icraya düşen, kredi notu düşük olanlar bankalardan kredi alamazlar.

Kredisi çıkmayan kredi çıkar mı? veya buna ilişkin hususa değinirsek eğer yasal takibe düşmüş krediniz var ise veya kredi, Kredi kartından dolayı icraya düşmüş borcunuz var ise kesinlikle kredi çıkmaz, Kredinizi çıkartırız diyen kişi ve kurumlara da itibar etmeyiniz. Kredi çıkması için takibe düşen tüm borçlarınızın kapanmış, bankalardan kaynaklı takipte olan açık hiç bir borcunuzun olmaması gerekir. Yine borçlar ödense dahi Kredi Notunuzun dip yapmasından dolayı en az iki yıl size kredi çıkmaz.

Yasal takipte borcunuz yok icraya düşen tüm bankaların borçlarınız kapattınız ama kredi notunuz halen düşük ise biraz zamana bırakmanız gerekir buna ilişkin Kredi Notu Düşüklere Kredi Alabilir mi? yazımızı okumanızı tavsiye deriz.

Yine oluşan nakit ihtiyacı nasıl giderilir sorusuna gelince, klasik yöntem olan eş dost ve akrabalardan borç para bulmayı deneyebilirsiniz, yine bir diğer yöntem ise senetle elektronik eşya satan mağazalar vardır oradan alınacak örneğin Televizyon, Cep telefonu vb eşyaları taksitle satın almak suretiyle alıp sonra spottan satabilir ve bu durumda 2-5 Bin arası bir nakit para bulma olanağı yakalarsınız.

Yine cep telefonu operatörlerinde 6 aydan fazla faturalı hat sahibi iseniz ve faturalarınızı düzenli ödüyorsanız oradan taahhütle alacağınız bir telefonu da nakit paraya çevirmeniz ve acil para arayışınıza çözüm bulmanız mümkündür. birde senet ve tefeci hikayesi vardır o durum oldukça sıkıntılı bir alandır oradan alınacak para geçici bir  rahatlama sağlar ancak uygulanan fahiş bedeller sonrasında büyük sorunlara neden olmaktadır uzak durmak mantıklı durmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorum

  1. Ben ankaradan ugur aselsanin isinibyapan bi firmada elektromekanik teknisyeniyim 2400 gelirim var borclarini kapatip tek yerde topalayip tek yere odene yapnak istiyorum sikistim kefilimde var aylik 600 700 odemeyke kredi veya senetle para almamda yardimci olursaniz sevinirim iyi cakismalar 05393661xx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum
scroll to top