Ana sayfa Banka Haber Kredi Çeşitleri ve Kullanımı

Kredi Çeşitleri ve Kullanımı

0
Kredi Çeşitleri ve Kullanımı

İnsanların herhangi bir para ihtiyacı halinde ilk başvurdukları elbette ki banka kredileridir. Artık günümüzde birçok banka oldukça uygun faiz oranları ve birbirinden farklı ödeme seçenekleri ile kredi verebiliyor. Toplu para birikimleri yapmanın oldukça zor olduğu devrimizde her insanın ihtiyaç halinde başvuracağı ve genellikle geri çevrilmediği bir yer olan bankalar bu konularda size yardımcı olabilir.

Verilecek olan kredilerin çekim miktarına ya da hangi ihtiyacınızı kullanmanıza göre değişiklikler gösterebilir.

Birçok farklı kredi çeşidi olanlardan bazıları aşağıda açıklamalı olarak yazmak istersek:  Örneğin konut kredisi alınacak olan eve banka tarafından eksper görevlendirilir ve eksper bu eve bir değer biçer belirlenen fiyata göre banka evi alan kişiden belirli bir miktarda peşinat isteyerek evin alınabilmesi için kredi çıkarır. Ancak çıkan kredi karşılığında banka kendini zor bir duruma düşürmemek için evi ipotekli olarak size verir. Birçok banka ve oldukça iyi çalışan finans kuruluşları tarafından verilen bu kredi türüne konut kredisi denir.

Ayrıca insanların artık lüksten çok ihtiyaç halini aldırdıkları otomobiller için de birçok bankada farklı isimler verilerek insanların daha kolay araç sahibi olmaları sağlanır. Taşıt, otomobil veya araç kredisi olarak verilen bu kredi türünde bankalar genellikle aracın piyasa fiyatını tam olarak kredilendirmezler. Belirli bir miktarını kredileştiren banka konut kredisinde olduğu gibi belirli bir yüzde de faiz uygular. Ekonomik olarak bankaların gelir kaynağı haline gelen kredileştirme bir çok televizyon reklamları ile insanların daha fazla kredi çekmeleri sağlanır.

Günümüzde ödeme gücü olan bir çok insan ev veya araba alımlarında kredi kullanarak bankalara borçlanmışlardır. Bazı uzmanların ekonomik kalkınmaya yararı olduğunu düşündüğü kredi sistemi bir çok ailenin kullandığı borçlanma sistemidir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin