Ana sayfa Kredi Notu Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı

0
Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı

Kredi başvurusu yapacak kişiler, istedikleri tutarda nakit ihtiyaçlarını bu yol ile karşılayabilmek için, kendilerine ait olan kredi notları ile değerlendirilmektedirler. Bu zamana kadar herhangi bir banka ile ilişkiniz olsun ya da olmasın, herhangi bir bankadan vadesiz bir hesap açmanız ya da adınıza kayıtlı bir faturanın olması, Kredi Kayıt Bürosu tarafından sizlere ait kredi notu şekillendirilmeye başlayacaktır.

Bundan dolayı, kredi notunuzun sadece bankalardan almış olduğunuz kredi ya da kredi kartları ile belirlendiği düşüncesini aklınızdan çıkarmalısınız. Bunun beraberinde, ödeme güçlüğü çektiğiniz anlardan dolayı kredi notunuzun ne kadar düştüğünü merak ediyor ve ihtiyacınız olan kredi tutarları için ne kadar bir kredi notunuz olması gerektiğini merak ediyorsanız, karşınızda birçok farklı yol bulunacaktır.

Bireylerin kredi notlarını öğrenebilmesi ve düşük olan notlarını yükseltebilmeleri açısından bazı sistemler kurulmuştur. İnternet üzerinden kredi notunuzu öğrenmenize olanak tanıyan bu sistem sayesinde, yedi ya da sekiz liralık tutarlar ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer herhangi bir ücret ödemeden kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız da, bir bankaya gidip kredi başvurusu yapmanız ve sonuç ne olursa olsun kredi notunuzu merak ettiğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

Hepinizin merak ettiği konu olan kredi çekmek için kredi notu en az kaç olmalıya gelecek olursak, şunu bilmemiz gerekir. Kredi Kayıt Bürosu, sizlerin kredi notunu 0 ve 1900 arasında bir değer ile ortaya koymaktadır. Eğer kredi notunuz 0 ve 799 arasında bir değerde ise, ne yazık ki çok düşük limitlerde bile kredi kullanımı sağlayamazsınız.

Çünkü bu kredi notu aralığı, bankalardan ceza yediğinizi yani kara listeye girdiğiniz ve ödemelerinizi yapamadığınızı göstermektedir. Bir diğer kötü değer aralığı da 800 ve 1299 arasındadır. Bu değerler arasında ise, size kefil olacak ya da ipotek edebileceğiniz bir mülk ile kredi çekebilirsiniz. 1300 ve 1499 aralığındaki kredi notlarında ise, çok yüksek limitler dışında kredi çekilebilmektedir. 1500 ve üzerinde bir kredi notuna sahipseniz, bankalar sizlere kredi olanaklarını sonuna kadar sunacak ve talep ettiğiniz kredi miktarını kolay bir şekilde elde edebileceksiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin