Ana sayfa Banka Haber Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim?

Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim?

0
Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim?
kredi başvurusu yeni

Kişiler bankalardan kredi onayı almadıkların genelde herkese kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim sorularını yöneltmektedir. Hali ile herkes gibi kişi de olumsuz anlarda nasıl ve nereden para bulabileceğini sorgulamakta. Bir anda ihtiyaçlar doğduğunda hızlıca para bulmak sanıldığı kadar kolay değildir.

Kredi Başvurum Onaylanmadı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların farklı farklı ihtiyaçları ve istekleri ortaya çıkmıştır. İstediklerini elde etmek için paraya ihtiyaç duyan insanlar, bir şekilde parayı bir yerlerden temin etmeye çalışmaktadır. Bu sırada farklı farklı mecralara ulaşmaya çalışmakla beraber İlk çareyi kulağa hoş gelen, bankaların sunmuş olduğu fırsatlarda bulmaktadırlar. Fakat banka, borç verirken dahi ince eleyip sık dokumaktadır. Sadece kredi şartlarına uygun olan kimselere bu imkanı sağlamaktadır. Halkın genel olarak söylediği şey kredim onaylanmadı ne yapmalıyım?Peki bu krediyi alma şartları nelerdir belirtelim.Kredi imkanını  onaylamak bankanın isteğine bağlı  olsa da çoğunlukla aranan şartlar şunlardır:

  1. Sigortalılık süresi: Sigorta süresinin yetersiz olması kuralını  yok saymanın ilk yolu, kişinin  çalışmakta olduğu iş yerinde 6 ay gibi bir süreyi geçirmesi gerekmektedir. Müşteriler bu 6 aylık süreçten evvel kredi almak zorunda kalırsa ve bu işten önce uzun bir süre çalışılan iş yeri varsa, uzun süre çalıştığı iş yerinden de bahsetmesi önem arz etmektedir.  Bu  anlamda  başka  çözüm önerisi ise, kişinin  kredi başvurusunu, maaş aldığı iş yerinden yapması olacaktır.
  2. Ödenmemiş borcun olmaması:Başvuru esnasında devam etmekte olan bir borç  varsa, kişinin yapmış olduğu  kredi başvurusu onaylanmamaktadır. Bu gecikme ortadan kalksa dahi bankaların incelemesi bir aylık bir zaman dilimini kapsamaktadır.  Bu yüzden borçlu kimselerin borcunu geciktirmemesi gerekmektedir.

Kişilerin kredisi onaylanmadığı vakit yapmaları gereken ilk iş nakit paraya başvurmaktır. Yakın çevreden nakit para bulunacağı gibi kimi şirketler de kredi olmasa bile buna benzer bir imkan sağlamaktadır. İhtiyaç sahiplerinin yaptığı büyük hatalardan birisi, banka krediyi onaylamadığı zaman, kapısını çalan ilk fırsatta paraya ulaşmak istemesidir. Özellikle son zamanlarda tefeciler,  para desteği adı altında insanların tüm mallarını elinden almaktadır. Bu işi işe tamamen zorluk ile halletmektedir. Kredi onaylanmadığı zaman ihtiyaç sahipleri farklı kurum ve kuruluşlar üzerinden para alarak ödemeyi bu kurumlara yapabilir. Veya çevresinde ki insanların adına kredi alarak ödemeyi yine krediyi üzerine aldığı kişiye yapabilir.

Sonuç olarak bakıldığında kredi başvurusu olumsuz sonuçlanırsa ilk yapacağınız iş eş dost gibi önemli akrabalardan düşük vadelerde düşük tutarlarda borç para almanızdır. Sonrasında elinize para geçince sıra ile veya az bir miktar ile herkese eşit dağıtmak olmalı.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin