Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Kredi Çekemiyorum Ne yapmalıyım?

Kredi Çekemiyorum Ne yapmalıyım?

2
Kredi Çekemiyorum Ne yapmalıyım?

Bireysel ihtiyaçlar, nakit ihtiyacımız ve türlü nakit sıkışıklığında başvurduğumuz alan hiç şüphesiz bankalar ve bize sağladıkları kredilerdir.

Ancak belli bir süre sonra kullandığımız kredi yetmemekte ve tekraren kredi arayışına girmekteyiz, bunda dolayı birçoğumuz gelirimizin hemen hemen yarısından fazlasını kredi ödemelerine ayırmak zorunda kalıyoruz buna ek olarak kredi kartı borcuda cabası olmaktadır.

Sonuç olarak bu durumdan kaynaklanan ödeme güçlüğü başlamakta ve yeni kedi arayışlarına girmekteyiz bunun sonucunda gelirimiz aşan kredi ödemesi sonucu bankalar tarafından kredi talebimiz ret edilmekte bunun sonucu olarak ta bir çıkmaza doğru sürüklenmekteyiz.

Peki nasıl yapmalıyız biryanda ödenmesi gereken ve şişen kredi borçları, bir yanda da devam eden hayat ve bunun doğurduğu ihtiyaçlarımız?

Kredi vadelerinin 60 aydan 36 aya düşürülmesi hiç şüphesiz kredi ile hayatını idame ettiren ve borçlarını kredi marifeti ile çevirenler için bir yıkıma davatiye çıkarmıştır. Örneğin şu an 60 ay vadeli bireysel kredi verilse bir çok insan kredilerini tek kredi altında birleştirmek suretiyle sıkıntılarını bir nebze olsa hafifletebilir.

Öncelikle yapmamız gereken maaş aldığımız bankaya giderek tüm kredilerinin bir kredi de toplanmasını sağlamalıyız, en azından 2-3 tane olan krediyi borç kapama kredisi kullanmak suretiyle borçlarımızı tek bankaya toplamalı ve harcamalarımıza dikkat etmeliyiz.

Buda olmuyorsa kredilerin takibe düşme riski bulunmaktadır, çünkü her geçen ay geriye doğru çıkmaza sürüklenmek işten bile değildir ki genelde 2-3 kredisi olanların düştüğü hazin son budur.

Buradan kurtulma için banka harici nakit bulmanız gerekecek sizden istenmeyecek, yada size uzun vadeli bir şekilde arkadaşınızdan, eşinizden, dostunuzdan veya ailenizden borç bulmanızdır.

Artık kredi çekme şansınız yok kredi kartınız dolu sonuç sıkıntı olma ihtimali yüksektir. Yasal takibe düşme ihtimaliniz yüksektir. Sakın sakın başka yollardan tefeci vb oluşumlardan alacağımız para belki o an işinizi görür ancak daha sonrası zindan olur lütfen tevessül etmeyin.

İcra takibine düşseniz dahi maaşınız var ise teminat gösterin 4/1 şeklinde kesilsin, nasılsa biter ama sürekli para arayışı, kredi kullanımı durmadan borç yükünüzü arttıracaktır.

İcra Takiplerinde maaşınızı teminat olarak göstermeniz halinde maaşınızdan aylık olaak kesilir, arkasından gelecek diğer icra talepleri de sıraya girmek zorundadır. en azından maaşınızın 4/3 size kalır geçiminize bakarsınız.

Biraz samimi bir yazı oldu sizli bizli gibi yazmak istedim, Allah Kimseyi Borçlu ve borcunu ödeyememe durumuna düşürüm ailesine çocuklarına boynu bükük etmesin…

Yazıyı Beğendiyseniz lüften aşağıda bulunan sosyal paylaşım linkleriden yazıyı paylaşın..

2 Yorum

  1. SİGORTASIZ ÇALIŞAN, GEÇMİŞTE BANKALARLA SIKINTI YAŞAMIŞ YADA BİRDEN FAZLA KREDİSİ OLUPTA BUNLARI BİRYERDE TOPLAMAK İSTEYENLERE KREDİ KULLANDIRIYORUZ. BİZE 0535 302 26 xx ULAŞABİLİRSİNİZ. HAYIRLI GÜNLER DİLERİZ.

  2. SİGORTA PROBLEMİ, BANKA TAKİBİ, BİRDEN FAZLA KREDİSİ YADA PUANI DÜŞÜK OLANLARA AYNI GÜN KREDİ KULLANDIRTILIR. 0551 234 85 08 NUMARADAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin