Ana sayfa Banka Haber Kredi Çekemiyorum Nasıl Nakit Bulurum?

Kredi Çekemiyorum Nasıl Nakit Bulurum?

4
Kredi Çekemiyorum Nasıl Nakit Bulurum?

Merkez bankasının kara listesine girmiş ve kredi notu diplerde gezen, bankaların gözünde çok riskli olan kişilerin kredi çekmesi çok zordur. Zurnanın zırt dediği bu yerde, kişiler kredi dışında nakit bulma çabasına girer. İşte bizde, kredi çekemeyip acil paraya ihtiyacı olanlara yol göstermek için bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettik. Bankalardan kredi çekemiyorum, nasıl nakit bulurum? Başlığı ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

İzlenecek ilk yol, sizi seven biri varsa onun kapısını çalıp borç istemektir. Gerçi bu ihtimal şimdilerde çok zor ama belirtmekten de geçemedik. Gelelim diğer bir yola. Devletimiz, son zamanlarda iş kurma konusunda ciddi destekler vermektedir. KOSGEB kurumuna başvurulduğu zaman, kurulacak işin nitelikleri belirtildiğinde, düşük faizli veya faizsiz kredi vermek suretiyle girişimlere yardımcı olmaktadır. Bu yolla birçok kişinin iş yeri açtığını ve ekonomik sıkıntılarını aştığını bilmenizi isteriz.

Yok, bu da olmadı veya iş yeri açma durumum yok diyorsanız o zaman parlak Türk zekâsına başvuracağız. Beyaz eşya veya elektronik mağazalardan, taksitle kredi kartı veya senet ile alacağımızı bu ürünleri paraya çevirmek suretiyle bir nebze de olsa rahatlamış olabiliriz. Yine, bazı cep telefon operatörleri, mevcut telefon faturanızın üzerine bedelini eklemek suretiyle, taksitle yeni cep telefonları satmaktadır. Alınacak bu telefonu makul bir fiyata satıp nakit ihtiyacı karşılanmış olur. Yine kuyumculardan varsa kredi kartı ile yoksa senet karşılığı alınacak altınların da satılması bir nebze de olsa nakit ihtiyacını karşılamış olur.

Gelelim en son yapmamamız gereken yollara. Kredi kartı varsa, kredi kart ile nakit para çekilmek suretiyle nakit sağlanış olur. Ama kredi kartı ile çekilen nakit paranın faizinin yüksek oluğunu belirtmek isteriz.  Yine senet karşılığı nakit para veren firmaların olduğunu biliyoruz. Ama bu firmalar, sizin düştüğünüz ekonomik sıkıntıları iyi bildiği için, bankların uyguladığı faiz oranından daha fazla bir faiz ile para ihtiyacınız karşılıyorlar. Tabi bunu yaparken de, dosya masrafı adı altında bir sürü de komisyon kestiklerini unutmayınız.

Geldik filmin sonuna ve sırada tefeciler var. Tefecilerden alınacak paranın faizin dudak uçuklatan faizler olduğu ve tefeciden alınan paranın yasal olmadığını da belirtmek isteriz. Tefeciye ödenmeyen borçlar sonrası karışılacağınız durumları da az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Yaptığı iş yasal olmayınca, verdiği borcu tahsil etmek için kaba kuvvet uygulanabileceği de unutulmamalıdır.

Bankalardan kredi çekemiyorum, nasıl para bulurum? Yazımızda son olarak, bankaların bizin en iyi finansman dostumuz olduğu unutmayın. Parasal konularda sıkıntıya düştüğümüzde, kapısını çalacağımız en iyi dostumuzdur. Bu yüzden bu dostlarımızla aramızı iyi tutmalıyız.

Eğer ki kredi çekemiyorsak bunun sebebini kendimiz, yapamıyorsak destek alarak çözmeliyiz. Uygulanacak çözümler sayesinde, belli bir süre sonra kredi notumuzda gözle görülür bir yükseliş şahit olacağız. Böylece en kolay ve en hızlı yoldan istediğiniz krediyi kullanabilirsiniz.

4 Yorum

  1. Aydınlatma buna derim, ben ssk emeklisiyim maaşı ptt den çekiyordum ve 3 ayrı bankadan, aktif, vakıf, ing olmak üzere aralıklarla ihtiyaç kredisi çektim, bu gün Vakıfbank Şb gittim dedimki hepsini bir yere toplayıp sadece vakıf banka borçlu olayım, karşıma yasal takipte 4 kredim olduğunu söyledi, tamam o zamanlar maaşımdan fazla kesilecek şekilde kullanmıştım elden yatiriyordum, turizm iyi olmayınca bu hale düştüm, o zamanlar toplam 40000 ne yakındı borcum şu anda ise toplam olarak takiptekilerle birlikte 14,5 veya 15 bin civarında, acaba başka bankalara gidip emekli maaşı oraya aktarıp tek yere borclanabilirmiyim, saygılarımla.

    • Muhtemelen icraya düşmedi ise borç birleştirme kredisi kullanabilirsiniz. Söyle izah edelim kredi taksitlerinizin 1-2 taksidi gecikmede ise bu durum olabilir yani başka bankaya gidip bi ön görüşme yapın ancak 3 taksit ödenmediyse ve hukuk bürosuna devredildiyse biraz zor diyebiliriz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin