Ana sayfa Banka Haber Kredi Çekemeyenlere Kredi Verenler

Kredi Çekemeyenlere Kredi Verenler

0
Kredi Çekemeyenlere Kredi Verenler
kredi çekemeyenlere kredi

Bankadan kredi çekemeyenler için kredi bulmak sanıldığı kadar zor değildir. Zira kredi alamayanlara kredi, kredi veren bankalar tarafından da geri adım atılmasına bağlı olarak kişinin ipotek veya kefil karşılığında kredi alabilmesini kolaylaştırmıştır. Bu nedenle bir banka kredi başvurunuzu onaylamadığında, farklı bir banka onay verebiliyor.

Gelirim Yok Nasıl Kredi Çekebilirim?

Bankalar, ihtiyaç,  konut ya da taşıt kredisi gibi her türlü kredi için belge istemektedir.  İstedikleri gelir belgesi türünde belgeler bulunmayanlar ise mal beyanı tarzı belge istemektedir. Gelirim yok nasıl kredi çekebilirim? Sorusu için ise bir kaç yol ile kredi çekme yöntemleri gösterilebilir. Sabit bir maaş ile düzenli olarak çalışanlar, sigortalı olduklarını kanıtlayacak istedikleri türde kredi kullanmaktadır. Son 6 ay boyunca bir kişi sigortalı olarak çalışıyorsa ve bankaların kara listesinde adi bulunmuyorsa dilediği şekilde ve miktarda kredi kullanmaktadır. Tabi burada kişinin aylık geliri de dikkate alınmaktadır.

Bir kişi bankaya kredi kullanmak için gittiğinde sigorta belgesi dışında o kişiden ikametgah gibi farklı belgeler de istemektedir. Bu belgelerin bulunmaması halinde ise bankalar kredi kullandırma konusunda inisiyatif kullanmaktadır. 6 aya kadar sigortalı olanların geliri olmasa dahi bankalar kredi vermektedir. Gelirim yok nasıl kredi çekebilirim? Diye endişe duyanlar 6 aylık sigorta pirimi yatırılması halinde geliri olmada dahi kredi kullanmaktadır. Bazen standart bir maaş geliri bulunmayanlar kirada bulunan evleri ile de kira gelirini belgeleyerek kredi kullanmaktadır. Bu durumda kira geliri bulunan kişinin bu geliri evraklar ile belgelenmesi gerekmektedir.  Aksi halde bankalar kredi verme konusunda zorluk çıkarmaktadır. Banka hesabına düzenli olarak para gelen kişiler dahi gelen parayı resmi bir şekilde belgeleyemez ise kredi kullanma konusunda bu gelirin bir etkisi bulunmamaktadır.

Hiçbir şekilde geliri bulunmayan fakat üzerinde evi bulunanlar da ipotek ile kredi kullanmaktadır.  Gelirim yok nasıl kredi çekebilirim? Sorusunun cevabı olarak geliri olmayanlar fakat üzerine tapulu arsa ya da ev gibi mülkü bulunanlar kredi çekebilir olmaktadır. Kredi çekmek için bankaya başvuranlar bu başvuru sırasında üzerine tapulu bulunan mülkünü belgeler ise bankalar bu durumda talep edenlere kredi vermektedir. Kredi kullanmak isteyenlerin düzenli geliri yoksa ya da belgeli şekilde bir geliri bulunmuyorsa farklı yollardan kredi başvurusunda bulunmaktadır.  Bu yollardan birisi de kredi notu yüksek bir kefil bulmaktır. Kredi notu yüksek bir kefil sayesinde gelirsiz de bankalardan kredi çekilmektedir.

Kredi Onayı Veren Bankalar

Kredi tutarı ne olursa olsun bankaların hemen hepsi, kredi başvurusu yaptığınızda sizlerden başvuru ücreti almaz. Bir banka başvurunuzu kabul etmediğinde, karşı banka müşteri kazanmak adına kredi onayı verebilir. Hatta son aylarda bir çok banka şahısların kredi notuna bakmadan kredi onayı verdiklerini de görüyoruz. Bu nedenle kredi başvurularında gelir faktörü burada devreye giriyor. Eğer ki gelirinizi ispat edebilirseniz her 10 bankadan 4 tanesinde kesin kredi alabilirsiniz. Genelde ihtiyaç kredisi başvurularında onay veriliyor. Yani 10.000 TL 48 ay vade ihtiyaç kredisi, 36 ay taksitle 30.000 TL kredi başvurusu en basit örneklerden.

Bununla beraber sadece bankalar kredi vermiyor. Banka dışında kredi veren şirketler, bireyler ve kurumsal firmaların da olduğunu belirtelim. Burada ise devreye ya ipotek ya da senet karşılığında kredi faktörü girmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin