Ana sayfa Banka Haber Kredi Borçlarını Tek Bir Bankada Toplamak Hesaplı mı?

Kredi Borçlarını Tek Bir Bankada Toplamak Hesaplı mı?

0
Kredi Borçlarını Tek Bir Bankada Toplamak Hesaplı mı?

Kredi borçları olsun, kredi kartı borçları olsun. Borçlar insanların ödeme gücünü aşacak duruma gelebiliyorlar. Çeşit çeşit bankalara ayrı ayrı borç ödemek takip açısından da oldukça zor, adeta bir işkenceye dönüşüyor. Tamda bu zamanlar için tüketicinin sesine kulak veren, yardımına koşan Borç transferi kredisi geliyor aklımıza. Günümüzde çoğu banka, hatta neredeyse hepsi bu kolaylığı müşterilerine sunuyor. Bu yöntem ile tüm borçlarınızı tek bankada toplayabiliyorsunuz. Peki, bu yöntemin artı yönleri nelerdir?

Nedir Bu Borç Transferi Kredisi?

Nedir bu borç transferi kredisi, öncelikle konuya bunu açıklayarak başlayalım. Kısaca ayrı ayrı bankalara olan borçlarınızı tek bir bankada toplamanızı sağlayan bir kredi türüdür. Bir örnek ile detaylandıralım.

Taş Bank’a 4.000₺ Tahta Bank’a 5.000₺ Su Bank’a 6.000₺ Borcunuz var diyelim bu 3 bankaya ödeyecek olduğunuz borçların toplamını kapatmak için bir bankaya, örneğin

Hava Bank’a başvuruyorsunuz. Eğer başvurunuz onaylanır ise Hava Bank size tüm borçlarınızı kapatacak miktarda bir kredi veriyor. Bu para ile diğer tüm bankalardaki borçlarınızı kapatıp sadece Hava Bank’a borçlanmış oluyorsunuz, bu sayede hem kafanız karışmaz hem de yorulmazsınız.

Nedir Bu borç Transferi Kredisinin Artı Yönleri?

Bu kredinin en büyük artısı aylık taksit tutarının yüksek seviyelerde düşebilecek olmasıdır. Yukarıda verdiğimiz örnek üzerinden devam etmek gerekirse.

Taş Bank’a borç 4.000₺, vade 7 Ay, aylık ödeme tutarı ise 400₺ Tahta Bank’a borç 5.000₺, vade 11 Ay, aylık ödeme tutarı ise 567₺ Su Bank’a da borç 6.000₺, vade 24 Ay, aylık ödeme tutarı ise 650₺dir.

Bu hesaba göre 3 bankaya toplam, aylık 1 617 ₺ para ödemek zorundasınız. Ama Borç transferi kredisi alıp sadece Hava Bank’a borçlu olsanız, Hava banktan 48 ay vadeli Borç transferi kredisi almış olsanız, aylık ödeme tutarınız 312,5 ₺ olacak.

Eklenecek olan faiz ile borç tutarı değişebilecek olsa dahi, borcunuzu tek bir bankada ve en az aylık ödeme tutarı ile ödüyor olacaksınız. Vadenin uzaması da faizde artmaya neden olsa dahi, kolaylık bakımından en uygun yöntem. Bunun yanında borçlarınızı topladığınız banka (Hava Bank) önceki borçlu olduğunuz bankalardan daha düşük faiz oranları verebilir. Biriken borçlar nedeni ile borçlarını ödeyemeyecek duruma gelmiş kişiler için bu yöntem çok sağlıklı bir yöntem olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin