Kapalı

Kredi Başvuruları ve Aşamaları

kredi

kredi notu türleri

Kredi başvuru aşamaları : Kredi almak istiyorsunuz .Kredi alarak mali sorunlarının çözüleceğinden eminsiniz. En azından içinde bulunduğunuz darboğazdan kurtulmak için bu yolun en iyi yol olduğunu düşünüyorsunuz.

Öncelikle hangi krediyi alacağınıza karar verin. Esnaf kredisi mi alacaksınız. İhtiyaç kredisi mi alacaksınız ? Konut kredisi mi yoksa taşıt kredisi mi alacaksınız?

Esnaf kredisi almak için ne yapmalıyım ?

Esnaf kredisi alacaksanız bankalar size kredi vermek için can atacaklardır.
Olduğunda öde Esnafım!” sloganıyla Akbank size kredi vermeye hazır. Faiz artırımına gitmeyen, fazla kazandığınızda fazla ödemenize, az kazandığınızda da az ödemenize olanak tanıyan fırsatlar sunuyor. Bir sene içinde tercih ettiğiniz zamanda ve tutarda geri ödeme yapabileceğiniz olanaklar sunuyor.
Esnaf kredisi alacaksanız Vakıfbank da size kredi vermek için kampanya yapmış Vakıfbank’ın sloganı ise “biri var halden anlayan!” şeklinde . Halinizden anlayan Vakıfbank Kobilere 36 ay vade ile 100 bin lira kredi veriyor. İş bankası da “Esnafa Bayram Kredisi” sloganını seçmiş. Bu banka da 36 ay vade ile kredi vermeye hazır.

Yapı Kredi bankası

120 aya varan krediler veriyor. Üstelik de 2B Arazi kredisi için limit yok.

İhtiyaç kredisi almak istiyorum : Denizbank ve Finans bank iyi bir seçim olabilir. Denizbank % 1.19 ila 1.34 oranları arasında değişen düşük faizlerle 3 binden 30 bine kadar tutarda kredi veriyor..
İhtiyaç kredisi almak istiyorum : Denizbank ihtiyaç kredisi hesap listesine bakarak sizin için en uygun ihtiyaç kredisini sizlere sunuyor.
Eylül 2014 ayı için hazırlanan kredi oran ve geri ödeme tablosu 1.19 ile 1.34 arasında değişen faiz oranlarıyla 3 binTL den 30 bin TL ye varan kredi seçenekleri sunuyor.
Konut kredisi almak istiyorum : TEB konut kredisi ile 120 aya kadar 100 bin TL kredi alabilirsiniz. Üstelik 1.29 faiz oranlarıyla. Geri ödemeler aylık 1.643 TL ile toplamda 197 bin lira geri ödeme yapıyorsunuz.
Taşıt kredisi Almak İstiyorum : İş Bankası taşıt kredi seçenekleri 10 bin TL den 50 bin TL ye kadar değişik seçeneklerle Taşıt Kredisi Veriyor.
24,36 ve 48 aylık krediler veren İş Bankası’nın kredi Faiz oranı ise 1.50

Tabiki yukarıda sayılan krediler çok cazip görülebilir, ancak; odemeler kredi kullanırken içinde bulunan rıhat durum, ödemeler yapılırken o kadar da kolay olmamaktadır.

Bilindiği üzere krediler artık ihtiyaç giderme için değil tamamen borç öteleme için kullanılmaktadır. TBMM de geçen torba yasa ile kredi kullanımına geçen yıl getirilen vade sınırlamasının ardından, şimdi de gelirin %45 oranında borçlanma şartı getirileceği görülmektedir.

herne kadar kredi kullanımı zorlaştırsa da, kısa vade de vereceği zararlar uzun vade de yapacağı yıkımlardan daha hafif olacağı öngörülmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top