Ana sayfa Banka Haber Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama

Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama

0
Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama
kredi başvuru sayısı

Nakit paraya ihtiyacı olan bireyler sürekli olarak kredi başvurusu yapmakta. Ancak kişiler, kredi başvuru sayısı sorgulama kısmına dikkat etmemekte. Zira bankalardan edindiğimiz bilgiler neticesinde BBDK mevzuatı da dahil belirli süre içinde sürekli kredi başvuru yapmanız sizlerin lehine olumsuz sonuçlanır. Hali ile müşteriler acaba kredi başvuru sayısı ne zaman silinir, en fazla kaç kez krediye başvuru yapabilirim sorularını yöneltmektedir.

Kredi Başvuru Sayısı Önemli Mi?

Kredinin onaylanmasında yapılan başvuru sayısı da önemli olmakla beraber, şartları taşıyan bireylerin başvuruları olumlu sonuçlanır. Başvuru sayınız fazla ise yeni bir krediye başvurmak konusunda acele edilmemeli ve belirli bir süre beklenilmelidir. Zira bankalar ile BBDK arasında rapor konusu olduğu unutulmamalı. Buna en güzel örnek kredi notunun güncellenmesi yani bankalarda bulunan kredi notu findeks skorunuz düşük ise ve bunu düzeltme yapmak istediğinizde bir hafta geçmesi gerekiyor. İşte kredi başvuru sayısında da süre sınırı bir hafta olmaktadır.

Genelde bankalardan kredi başvuru sayısı fazla olanların yeni bir kredi başvurusu yapıldığında olumsuz sonuçlanır. Bu nedenle başvurunun lehinize çevrilmesini istiyorsanız arada süre bırakmayı unutmamalısınız. Örnek vermek gerekiyorsa X bankasından kredi başvurusu yaptığınızı farz edelim, sonuç olumsuz çıksın. Sizler Y bankasına gidiyorsunuz ve sonuç yine olumsuz bu nedenle Z bankasına gittiğinizde yine başvurunuz olumsuz olacaktır. Bu nedenle aradaki süre kavramı çok önemli olmakla beraber başvuru sayısı da önemlidir. Banka diyecek ki ilk 2 banka olumsuz yanıt vermiş ve bende olumsuz karar vermem gerekiyor diyebilir. Sonuçta alt yapı aynı olmakla beraber bankalar birliği alt yapısını tüm bankalar kullanmaktadır.

Daha net anlatmak istersek amcanızın oğlu babasından para istemiş ve babası ona vermemiş. Ve kişi sizden borç para istiyor amcanız ona güvenmediği için bu parayı vermediği için hali ile sizde amca oğluna güven konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sayısı Ne Zaman Silinir?

Kredi başvuru sayısını öğrenmek isteyenler findeks sitesini kullanabilir. Bu sayede hem kredi notuna güncel bazda bakacaksınız, Siteye girerken güncel kredi başvuru sayısı da karşınıza çıkacak ve sorgulama şansına da sahip olacaksınız.

kredi basvuru sayisi - Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama
kredi başvuru sayısı

Bununla beraber bankaların internet bankacılığı dahil şube içinden de genelde üst katlarda bulunan bankomatlardan sorgulatabilirsiniz. Kredi başvurusu ile KKB arasında doğrudan orantı olması nedeni ile başvuru sayısı az olanların kredi onaylanma süreci daha fazla olduğu söylenebilir.

Bunu ayrıca şu şekilde de açıklayabiliriz. Kart ödemeleriniz sonrasında sizlere puanlar veriliyor bankalar tarafından ve başvurma sonrasında bunlar silinmekte olduğunu belirtelim.

İnternet bankacılığı üzerinden KKB raporunuz dahilinde sorgulama işlemi de yapılabileceğini ayrıca belirtebiliriz.

Sonuç olarak bakıldığında kredi başvuru sayım fazla bana kredi çıkmaz demeyin. Zira her şeyin özü kredi notundan geçmektedir. Yani kredi puanın yüksek ise zaten tüm bankalar kredi onayını hızlıca verecektir. Genelde cep telefonlarınıza sürekli olarak bankaların kredi kampanyaları geliyor ise o banka size kesin kredi verebilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin