Ana sayfa Banka Haber Kredi Almak İsteyenler Bu Kurallar Dikkat Edin

Kredi Almak İsteyenler Bu Kurallar Dikkat Edin

0
Kredi Almak İsteyenler Bu Kurallar Dikkat Edin

Kredi almak istiyorsanız artık bazı kurallara uyum sağlamanız gerekiyor. Kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız belirlenen bu on kurala dikkat ederek kredi imkanlarından yararlanmalılar. Bu kurallarla uyum içinde bulunmayan fakat uzun süredir aynı bankayla işlem yaptıysanız ya da geçmiş yıllardaki aldığınız kredileri düzenli bir şekilde ödemişseniz bu kredi çekmek için oluşturulan kuralların dışında kalabilirsiniz. Şimdi bankaların kredi çekmek için oluşturmuş olduğu kuralları belirtelim.

Öncelikle kredi geçmişiniz sorunsuz ve uzun yıllara dayanıyor olması şartı aranıyor. Yani en az bir bankayla çalışmış olunmalı ve kredisini sorunsuz ödemiş olmalı krediyi alan kişi. İkinci bir madde ise kişilerin aldığı kredileri düzgün bir şekilde zamanında ödemeleri gerektiği. Üçüncü kural olarak kredileri ödemekle baş edemeyecek şekilde olan müşterilerin bu durumu bankalarına bildirmeleri ve bu konuyla ilgili konuşmaları gerektiğinden bahsediyor. Diğer bir madde ise borçların birleştirilmesi konusunu içeriyor. Yani kredi kartı limitini zorlamayarak toplu halde borçların ödenmesini öneriyor. Beşinci olarak kredinizi gecikerek ödediyseniz, bundan sonra borçlarınızı zamanında ödemeye bakın. Altıncı kural olarak kefil olacağınız kişiler için dikkatli davranmanız gerektiğini belirtiyor.

Diğer bir madde de ise krediyi başkası için değil sadece ve sadece kendi adınıza çekmeniz gerektiği konusunda uyarı içeriyor. Sekiz olarak bu madde kullanmadığınız kredi kartlarınızı kapattırmanız yönünde bir tavsiye içeriyor. Diğer bir uyarı ise kimliğinizi korumanız yönünde, kimlik hırsızlığına dikkat edin. Onuncu ve son madde olarak kredi çekmek istiyorsanız uzman bir kişiden danışmanlık hizmeti almalısınız.

Aslında bu kurallar ile birlikte bankalar hem kendileri için en iyi seçenekleri uygulamak hem de hizmet verdiği kişinin iyiliği için bazı durumları gözetmek adına böyle bir uygulama düzeni getirmiş. Bu düzen ile krediyi alan kişi güvenilir bir kişi sıfatında olacak ki bu kişi için de önemli bir durum. Aynı zamanda bankalarda güvenilir ve sorunsuz kişilere verdiği krediler ile daha sağlam hizmetler sunacaklar. Yani bu kurallar tek taraflı olmayıp, iki tarafında iyiliği için düşünülmüş ifadeleri içinde barındırıyor.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin