Ana sayfa Banka Haber Kredi Alabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Kredi Alabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar

0
Kredi Alabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Kredi başvuruları sırasında red cevabına maruz kalınmaması adına yerine getirilmesi gereklilik göstermekte olan ilk nokta; sigortalı olarak çalışma süresinde altı ayın doldurulmasıdır. Fakat eğer bu süreçten önce kredi çekmeniz gerekmekte ise; daha önceden çalışmış olduğunuz herhangi bir yer mevcut ise kredi başvurunuz sırasında bu durumdan bahsetmeniz fayda sağlayacaktır.

Kredi başvurularınızı öncelikli olarak maaş ödenekleriniz için çalıştığınız banka ile irtibat kurarak gerçekleştirmenizi öneririz. Bankanın müşterisi olmanız sizin lehinize bir durumdur.

Kredi başvurusu gerçekleştirdiğiniz dönem içerisinde adınız üzerinde mevcut bir borç görünmekte ise; başvurunuz muhtemelen onay görmeyecektir. Bu sebeple kredi kartı borçları adına başvurulan kredilerde son dönem asgari borcun ödenmiş olmasına özen gösterin. Zira bu pürüz başvurunuzun yaklaşık olarak bir ay kadar gecikmesine sebebiyet verecektir.

Daha önceleri yasal ve idari işleme tabii tutulmuş olan banka müşterilerinin kredi başvuruları 3 ila 6 içerisinde onaylanır. Bu süreç içerisinde mevduat ilişkilendirilmesi sağlanarak kredi dışı seçeneklerinde kullanıma açılımı sağlanır.

Kredi başvuruları sırasında geçmişinde bırakmış olduğunuz imaj oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Ödeme düzeniniz ve borç yapılandırmanız oluşturacağınız güvensel itibarı temsil eder. Dolayısıyla asgari ödeme bütçelendirmesi ve son ödeme tarihi gibi konularda özenli davranmanız sizin için avantaj meydana getirecektir.

Reklam tanıtımlarında her ne kadar kredi çekmek oldukça basit bir işlem gibi empoze ediliyor olsa da; durumun realist boyutu ne yazık ki göründüğü kadar erişebilinir değildir. Kredi başvurularınız sırasında; beraberinizde götürmenizi gerektiren olan bir takım belgeler mevcut. Bu dokümanların başında da maaş bordronuz yer almaktadır. İkametgâh belgeniz ve nüfus cüzdanınız da yanınızda götürmenizi gerektirmekte olan diğer belgelerdir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin