Kapalı

KOSGEB & VakıfBank İş Birliği Programı

Bankaların kredi hizmetleri ve destek paketleri adı altında destek verdikleri müşterilerinden biri de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerdir. Bankalar KOBİ hizmetlerini genellikle kendi banka bütçelerinden KOBİ’lere hizmet verirken, KOSGEB ile Vakıfbank arasında ki anlaşma ile Vakıfbank, KOBİ müşterilerine KOSGEB destekli kredi ve paket yardımı hizmeti vermektedir.

KOBİ’lerin gücüne güç katmak ve yeni iş alanlarına yönelmesini sağlamak için verilen bu hizmette, KOBİ’lerin bankacılık hizmet ve ürünlerinden faydalanabilmesi için KOBİ’lerin KOSGEB kaydı ve KOBİ Beyannamelerinin güncel olması gerekmektedir. KOSGEB ile Vakıfbank arasında yapılan anlaşma gereği, KOBİ’lerin Vakıfbank ürün ve hizmetlerinden yararlanacağı hizmetler ise;

KOSKEB İŞ BİRLİĞİ KREDİSİ: KOBİ’ler için 60 aya kadar kredi kullandırılan ve dosya masrafının olmadığı kredi türüdür. Bu kredi ile KOBİ’ler aylık, 3 aylık, değişken taksitli ve taksit ertelemeli hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

.KOBİ’LERE SAĞLANAN DESTEKLER: KOSGEB’e ve Türkiye İhracatçılar Meclisine kaydı olan KOBİ’lerin faydalanabileceği hizmetlerdir. Bu destekler sadece ihracatçı KOBİ’lere sağlanmakta olup, Vakıfbank’ta kullanılan kredi ve kredi ürünlerinde özel faiz uygulaması, ihracat sırasındaki masraflarda özel indirimler uygulanmaktadır. KOBİ’lerin bu avantajlardan yararlanabilmeleri için ihracat işlemlerini Vakıfbank’a kanalize etmeleri gerekmektedir.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE YURT DIŞI KAYNAKLI KREDİ AVANTAJLARI:

a-Turseff Kredisi: Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasından sağlanan fonlar ile KOBİ’lerin enerji yatırım finansmanlarına destek veren kredi türüdür.

b- Dünya Bankası KOBİ Enerji Verimliliği Kredisi: KOBİ’lerin Enerji Verimliliği projeleri için Dünya Bankasından sağlanan fonlar ile 1 yıl ödemesiz 7 yıla kadar kredi imkanı sağlanan kredi hizmetidir.

c- Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı İşletme, İhracat ve Yatırım Kredisi: KOBİ’lerin ihracat masrafları ve yatırımları için Avrupa Yatırım Bankası tarafından sağlanan kredilerdir.

d- Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları Programı: Bu kredilerden sadece kalkınma bölgesi kapsamında yer alan bölgelerde faaliyet gösteren KOBİ’ler faydalanabilmektedir. KOBİ’lere 5 yıllık vade süresi tanıtılmaktadır.

DİĞER BANKACILIK ÜRÜN VE HİZMETLERİNDE SAĞLANAN AVANTAJLAR

Bu paket kapsamında ise, internet hediyesi olarak Ücretsiz 12 aylık NETTE MİNİ tarife hediyesi, Vakıfbank’tan alınacak ilk çek defterinde bir defaya mahsus ek karnesi bedeli ve istihbarat bedeli alınmayacağı Çek Defteri Muafiyetleri/İndirimleri bulunmaktadır. E-FATURA işlemlerine mevcut tarifeler üzerinden %25 indirim , Vakıfbank Businesscard Aidat Muafiyeti bulunmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top