Ana sayfa Banka Haber Kosgeb Faizsiz 50.000 TL Son Başvuru Tarihi 2017

Kosgeb Faizsiz 50.000 TL Son Başvuru Tarihi 2017

0
Kosgeb Faizsiz 50.000 TL Son Başvuru Tarihi 2017
hibe kredi

KOSGEB tarafından faizsiz 50.000 TL kredi başvuruları yapıldıktan sonra evraklarını teslim etmeyenlere çağrı da bulunuldu. Son başvuru tarihi 2017 yılı dahilinde elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Kosgeb Faizsiz 50.000 TL Kredi

Kosgeb tarafından özellikle küçük işletmelere sağlanan kredilerin en yükseği 2017 yılı dahilinde 50 bin TL idi. Ancak çoğu işletmeye 20 bin TL çıktı. Cep telefonlarına mesaj yolu ile kazandıkları tutarı gönderen kosgeb, aynı ivedilikle işletmelerin bir an önce evraklarını kosgeb müdürlüklerine teslim etmelerini önemle belirtti. Söz konusu evrakları teslim etme tarihiniz 31 mart 2017 de sona eriyor. Bu tarihten sonraki evrakları teslim etme durumu şuanda belirsiz. Zira kosgeb işletmelere bu nedenle ellerini çabuk tutmaları konusunda mesaj göndermektedir.

Kosgeb tarafından verilen kredileri anlaşmaları bankalar üzerinden ön onaya sokmanız gerekiyor. Bu anlaşmalı bankalar da,

ANLAŞMALI KAMU BANKALARI : Tc.Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halkbank

ANLAŞMALI ÖZEL BANKALAR : QNB Finansbank, Denizbank, İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası

Bununla beraber belirli evrakları da kosgebe teslim etmeniz gerekmektedir.

Kosgeb Evrak Teslimi Son Tarihi 2017

Mart 2017 tarihi itibari ile en son 31 mart 2017 ye kadar belgeleri teslim etmeniz gerekiyor. Son tarihlerin uzatılıp uzatılmaması konusunda henüz resmi bir açıklama yok. Ancak kosgeb resmi sitesinde istenen evrakları hazırlamak oldukça zor. Bir anda sisteme yığılan esnaf kardeşlerim, esnaf ve sanat. koop. gibi yerlerden evrak çıkarması zorunlu. Biz buna ticari sicil kaydı demekteyiz. Eğer ki sizler iş yeriniz sizin üzerinize kayıtlı olarak iş yapıyorsanız, ticari kaydınızı buralara giderek onaylatmanız ve bir adet belge almanız şart. Bu belgenin adı da esnaf sicil gazetesidir.

Kosgeb Faizsiz Kredi Başvuru Evrakları

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey evraklarınızın tamamını hazırladıktan sonra kosgebe gitmeniz önerilir. Zira bir eksik belge olması kredinin olumsuz sonuçlanması demek.

  • Vergi levhası
  • Tc kimlik kartı
  • Kaşeniz (Bunu ben götürmediğim için 70 km geri geldim)
  • Noter Onaylı İmza sirküsü (39 TL)
  • Esnaf sicil gazetesi (19 TL) bunu esnaf koop. sicilinden temin ediyorsunuz. Giderken yanınızda TC kimlik kartı, vergi levhası fotokopisi götürün.
  • Kobi bilgi beyannamesi (bunu muhasebeciniz kayıt edip sizlere çıktı ile çıkartacak)
  • Kobi bilgi dökümanı (bunu muhasebeciniz kayıt edip sizlere çıktı ile çıkartacak)
  • SGK veya Bağkur hizmet listesi (SGK’dan alıyorsunuz.)

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin