Kapalı

KOSGEB Evrakları Verme Son Tarihi 2017

hibe kredi

Kosgeb tarafından üst limiti 50 bin TL, alt limiti 20 bin TL olan esnaf kredisi için beyannamelerini teslim etme tarihlerinde sona yaklaşıldı. Kosgeb tarafından krediye hak kazanan esnaflara gerek mail gerekse de, SMS yolu ile beyannamelerini ivedili bir şekilde kosgeb il müdürlüklerine teslim etmeleri çağrısında bulunuldu.

Kosgeb Kredi Son Başvuru Tarihi

Kosgeb tarafından bu yıl 2.si verilen faizsiz esnaf kredilerinde başvuru sayısının artmasına bağlı olarak ödenen tutarlar bir önceki yıla göre oldukça fazla oldu. Esnafların işlerini büyütmeleri ve mevcut BAĞKUR borçlarını kapatmalarında önem derecesi yüksek olan bu kredi desteği ile esnaflar rahatlayacak gibi.

Kredisi çıkan esnaflar ise soluğu bankalarda alıyor. Banka tarafından ön onayı alanlar, gerekli olan evrakların hazırlanması için kişilere evrakların hangileri olduklarını bildirmekte. Esnafların büyük çoğunluğunun ise sıkıntı yaşadığı noktalardan en önemlisi Esnaf ve sanatkarlar sicil odası. Zira buradan alınacak olan esnaf sicil gazetesi, kosgeb tarafından talep edilmekte. Bu gazeteyi almak ise oldukça zor. Kosgeb tarafından açıklanan detaylarda beyannamelerini 30 nisan 2017 tarihine kadar KOSGEB il müdürlüklerine teslim etmeniz çağrısında bulunuldu.

Kosgeb Faizsiz Kredi Başvuru Evrakları

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey evraklarınızın tamamını hazırladıktan sonra kosgebe gitmeniz önerilir. Zira bir eksik belge olması kredinin olumsuz sonuçlanması demek.

  • Vergi levhası
  • Tc kimlik kartı
  • Kaşeniz (Bunu ben götürmediğim için 70 km geri geldim)
  • Noter Onaylı İmza sirküsü (39 TL)
  • Esnaf sicil gazetesi (19 TL) bunu esnaf koop. sicilinden temin ediyorsunuz. Giderken yanınızda TC kimlik kartı, vergi levhası fotokopisi götürün.
  • Kobi bilgi beyannamesi (bunu muhasebeciniz kayıt edip sizlere çıktı ile çıkartacak)
  • Kobi bilgi dökümanı (bunu muhasebeciniz kayıt edip sizlere çıktı ile çıkartacak)
  • SGK veya Bağkur hizmet listesi (SGK’dan alıyorsunuz.)

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top