Ana sayfa Banka Haber KOSGEB Destekli Montofon İnek Dana Kredisi

KOSGEB Destekli Montofon İnek Dana Kredisi

0
KOSGEB Destekli Montofon İnek Dana Kredisi
Montofon İnek Dana Kredisi (KOSGEB Hayvan Kredileri)

KOSGEB tarafından verilen hayvancılık kredileri kapsamında yer alan ve oldukça ön planda olan montofon inek dana kredisi girişimcilerin en çok tercih ettiği kredilerden bir tanesidir. KOSGEB hayvan kredileri kapsamında vermiş olduğu bu kredi çeşidi üzerinden girişimcilerin inek yetiştiriciliği konusunda kendilerine sermaye elde etmeleri açısından devlet desteğini almaktadır.

Devletin hayvancılıkta gelişimi sürdürebilmek adına ve istihdam sağlamak adına vermiş olduğu bu destek üzerinden girişimcilerin KOSGEB ile birlikte destek alabilmeleri mümkün olur. Bu kredi çeşidi ile montofon inek üretimi, süt ve et üretimi yapılabilir.

Montofon İnek Dana Kredisi Avantajları

Montofon inek türü Türkiye’nin her bölgesinde rahatlıkla yetiştirilebilen ve süt, et gibi gıdalar üzerinden fayda sağlanabilecek bir hayvandır. Montofon inek dana kredisi kapsamında KOSGEB üzerinden alınabilecek olan bu kredi sayesinde kısa süre içerisinde hayvandan verim almaya başlanabilir.

Kötü hava şartlarına ve bulunduğu doğaya uyum sağlayarak uzun ömürlü olan bu inek türü sayesinde uzun vadede geniş bir kazanç elde edebilmek mümkün olur. KOSGEB hayvan kredileri kapsamında bu kredinin alımı için kurum tarafından gerekli olan belgelerin tamamlanmış ve devletin gerekli birimlerinden alınmış olması gerekir.

Montofon İnek Dana Kredisi Veren Banka Kurumları

Montofon inek hususunda girişimcilere kredi sunan banka kuruluşları içerisinde Ziraat Bankası başta gelmek üzere Denizbank, Garanti Bankası, Yapıkredi Bankası, Vakıfbank ve İş Bankası gibi kurumlar yer almaktadır. KOSGEB hayvan kredileri kapsamında çeşitli banka kuruluşları ile anlaşma sağlayarak uygun faiz oranları ile birlikte girişimcinin kredi almasını sağlar. Bankaların genelinde hayvancılık kredileri %1.70 civarında işlem görmektedir.

Yüksek rakamlara ihtiyacı olmayan girişimcilerin ise ihtiyaç kredisi kapsamında kredi çekimi yapması daha uygun olmakta ve daha az faiz oranı üzerinden alım yapılabilmektedir.

Montofon İnek Dana Kredisi Çekim Koşulları

Montofon inek için kredi çekmek isteyen girişimcinin banka kurumuna hangi amaç ile kredi çekeceğini izah etmesi gerekir. Montofon inek dana kredisi kapsamında; barınak yapma ya da tadilat için, süt sağım üniteleri ya da süt soğutma tankı için, gübre yönetimi ile ilgili alt yapı ya da alet ekipman alımı için, yem hazırlama üniteleri için, çayır biçme makineleri ya da balya makineleri için ve minimum 48 aylık yeni doğum yapmış bir büyükbaş hayvan için kredi alınabilmektedir.

Montofon inek kredileri için listede verilen banka kurumlarından bir tanesi tercih edilebilir.

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin