Ana sayfa Banka Haber KOSGEB 50 Bin TL Kredi Şartları (Elli bin faizsiz kredi)

KOSGEB 50 Bin TL Kredi Şartları (Elli bin faizsiz kredi)

0
KOSGEB 50 Bin TL Kredi Şartları (Elli bin faizsiz kredi)
Kosgeb 50 bin tl kredi şartları

Daha önceki yazılarımızda, insanların artık para biriktirmek yerine kolay bir biçimde bir çırpıda kredi çekmeyi tercih ettiklerini söylemiştik.

Bunun yanında yine diğer bazı yazılarımızda, söze, günümüzde düzenli bir geliri olan kimselerin bir ön hazırlık içerisine girmeden kolay bir biçimde, kredi çekebilmesi yani çok kısa bir sürede istediği miktarda toplu paraya ulaşıyor olmasının büyük bir güç olduğunu ve bunun da zaten günümüz modern bireyi tarafından doğru bir biçimde öyle gördüğü belirtmiştik.

Bu yazımızda, aslında durumun bir de arka planı olduğunu evet, kısa bir sürede toplu paraya ulaşmanın güç olduğunu ancak kısa sürede en düşük faiz oranları ile geri ödemesi olan toplu parayı elde edebilmenin diğer duruma oranla daha büyük bir güç olmakta olduğundan bahsetmiş olacağız.

Bu sebeple de yazımıza, KOSGEB 50 Bin TL Kredi Şartları (Elli bin faizsiz kredi) başlığını koymayı uygun bulduk.

 

Kosgeb Nedir?

Kosgeb, ekonomi içinde, Türkiye’de bulunmakta olan ortalama ya da küçük denebilecek olan işletmelerin bu ekonomi içerisinde yer aldıkları yerin etkinliğini ve bu yer içerisinde onların etkinliğinin artırılması, bunun dışında bu küçük ya da orta ölçekte sayabileceğimiz işletmelerin rekabet güçlerini artırarak sanayi içerisinde yer almakta olan entegrasyonu (bütünleşme) ülkenin ekonomik gelişme ve dönüşümlerine uygun olarak geliştirmek gibi amaçlar için kurulan ve bu amaçlar doğrultusunda heraket etmekte olan kuruluştur.

 

Kosgeb 50 Bin TL Kredi Şartları Nelerdir?

Kosgeb 50 Bin TL Kredi Şartları aşağıda verilmiş bulunmaktadır. Faizsiz olarak kosgeb projeleri kapsamında 50 Bin TL tutarında kredi avantajından yararlanmak isteyen kimselerin yani kobilerin aşağıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir.

  • Girişimcinin muhakkak sertifikası olmak zorundadır.
  • Esnaf destek programının gerekliliklerini taşımalıdır.
  • İş kolunun NACE kodları arasında bulunması zorunludur.
  • İşletmelerin vergi kaydı ve E-kobi kaydı şarttır.
  • Esnafın vergi ve SGK borcu olmamalıdır.
  • Girişimci projesine onay alabilmelidir.

Kosgeb 50 Bin TL Kredisine Nasıl Başvurulur?

Kosgeb 50 Bin TL Kredi Şartları hakkında yukarıda detaylıca bilgiler verdikten sonra, şimdi de nereden başvuru yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Yukarıda yer alan şartları taşımakta olan, kobiler yani bir projeye dahil olarak faizsiz 50 bin TL kredi almak isteyenler, Kosgeb 50 Bin TL Kredisine Kosgeb’in resmi sitesi olan http://www.kosgeb.gov.tr alan adında bulunmakta olan siteden ya da yine sitede belirtilen iletişim numaralarından bilgi alabilirler.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin