Ana sayfa Banka Haber Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman

Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman

0
Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman
kredi yapilandirma

Konut kredisi diğer adı ile refinansman işlemleri 2017 yılında da yapılmaya devam ediyor. Konut kredisi yapılandırma işlemi ile kolay ve hızlı olarak tüm bankaların kredi yapılandırma faiz oranlarına bakarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Hem devlet hem de özel bankalar aracılığı ile başvurabileceğiniz refinansman kredi tahsisi yapmadan önce sözleşme detaylarını okumanızı öneriyoruz.

Hangi Bankalar Kredi Yapılandırması Alıyor?

Kredi yapılandırılması kullanılmış olan bir krediyi ödeme sıkıntısı çekildiğinde kredi ödeme planını yeniden düzenlemektir. Bu düzenleme istenirse kredi çekilen banka üzerinden yapılır, istenirse banka değiştirilebilir. Bu durumda hangi bankalar kredi yapılandırması alıyor?  Sorusu ortaya çıkıyor.  Kredi yapılandırması ya da borç transferi istenen tüm bankalarda yapılmaktadır.  Kredi yapılandırılması ile  borç transferi arasında küçük bir fark bulunmaktadır. Kredi yapılandırması kendi bankamız üzerinden yapılmaktadır. Borç transferi ise genelde kredi kartı ve kredi borçlarının farklı bankalardan toplanarak tek bankada birleştirilmesiyle oluşmaktadır. Kredi yapılandırması ise belli kriterler üzerinden oluşmaktadır.

Konut kredisi yapılandırmanın dezavantajları

Burada dikkat etmeniz gerekenler arasında her yapılandırma işleminde konut kredisi dahil, sizlerden ekspertiz ücreti veya sigorta ücreti yeniden alınmakta. Hali ile yeniden bu masrafların ödenmesi sizlerin canını sıkabilir. Bununla beraber ödenecek olan yeni taksit tutarı düşecektir. Ancak toplam ödeyeceğiniz kredi tutarı artacağını belirtelim. Hem vade süresi hem de toplam tutar artmaktadır. Yapılandırılması istenen bir konut kredisi için farklı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Hangi banka kredi yapılandırması alıyor?  Sorusundan daha önemli bir noktada bulunan bu noktalara dikkat ederek sağlıklı bir şekilde kredi yapılandırılması yapılmaktadır. Dikkat edeceğiniz hususların başında konut kredisi için düşünüldüğünde kalan borç miktarı gelmektedir.  Ödenen borcun faiz oranı, toplam kredi maliyeti ve ödenen kredi taksitleri yine dikkat çeken hususlar arasında yer almaktadır. Bu hususlara dikkat edilerek yapılan yapılandırma bazen size daha fazla maliyetlere sebep olacaktır.  Fakat böyle bor durumda yani yapılandırma yaparak siz ödeyemediğiniz taksitleri öder duruma gelirken bu durum bankalar için de avantaj oluşturmaktadır. Aynı bankada yapılacak kredi yapılandırılmasında dahi banka faiz oranlarında değişiklik olmaktadır. Ayrıca borcun uzun sürede ve küçük taksitlerle ödenmesi de sizin için ödenecek toplam miktarın fazla olmasına neden olacaktır.

Faizler düştüğünde yeniden yapılandırma

Bu sizleri sevindirebilir ancak konut kredilerinde yapılandırma faiz oranları düştüğünde görüldüğü gibi olumlu olmayacaktır. Zira bankalar yapılandırma işleminde düşük faiz ile aldığınız tutara göre değil, normal ev kredisi faiz oranlarına göre karar vermektedir. Bu da şu demek; ev kredisi %1.01 den çeken İhsan bey, faizler düştüğünde ev kredisi için bankaya gitmek istediğinde normal düşük faizli faiz oranı yerine yüksek faiz ile karşılaşacaktır. Bu da demek oluyor ki, kredi faizleri düştüğünde yeniden yapılandırma sadece ihtiyaç kredileri için geçerli olmaktadır. Kredi transferi ise birçok bakanlardan borçların toplanarak tek bankaya borçlanmasıdır. Hangi banka kredi yapılandırması alıyor?  Sorusunu bazen kredi yapılandırması için de soran insanlar bulunmaktadır.  Kredi transferi birden fazla bankada bulunan kredi ya da kredi kartı borçlarımızı bir bankada birleştirilmesiyle oluşmaktadır. Bu duruma transfer yapacağınız bankanın da katkısı bulunmaktadır. Banka yardımı ile diğer bankalarda olan borçlarınız kapanırken yeni borcunuz ise size uygun ödeme planı ile ayarlanmaktadır. İhtiyaç kredisi altında verilen bu yeni krediler 72 aya kadar vade ile ödenmektedir. Bu durumda sizlere oldukça rahat bir ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin