Ana sayfa Banka Haber Kolay Yoldan Nasıl Kredi Alabilirim?

Kolay Yoldan Nasıl Kredi Alabilirim?

0
Kolay Yoldan Nasıl Kredi Alabilirim?
kredi başvurusu

Kredi almak, başvurusu kadar kolay değildir ülkemizde. Kolay yoldan nasıl kredi alabilirim sorusuna en net yanıtı yine buradan öğrenebilir ve bu sayede kredi başvurusu yaparak kredinizi hızlıca alabilirsiniz.

Kolay Yoldan Kredi Almak

Bankalar; kullandırdıkları bankacılık ürünleri sayesinde gelir elde ederler. Kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı gibi ürünler; bankaların en çok gelir sağladığı bankacılık ürünleri arasında yer alır. Bankalar ve banka müşterileri arasında, çift taraflı fayda sağlayan ve farklı alanlarda kullanılabilen kredi ürünleri (ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, eğitim kredisi, evlilik kredisi gibi) mevcuttur. Müşteriler; kolay yoldan kredi almak istediklerinde farklı yöntemler ile zamandan tasarruf sağlayabilirler.

İnternet Bankacılığı ile Kredi Başvurusu

İnternet Bankacılığı kullanan banka müşterileri; fiziki olarak kredi kullanmak isteyen müşterilere göre, çok daha kolay kredi kullanabilirler. Bazı bankalarda; internet bankacılığı sayesinde müşteriler şubeye gitmeden kredi kullanabilirler. İnternet bankacılığı kullanan tüm banka müşterileri, internet bankacılığı üzerinden ihtiyaç duydukları kredi türüne başvuru yapabilirler.

Bu başvuru türünde; müşterinin bilgileri banka sisteminde yer alabileceğinden, müşterinin düzenli gelir belgesine de ihtiyaç duyulmayabilir. Kredi başvurusunun olumlu olduğu durumlarda; bankanın teknolojik altyapısına bağlı olarak talep edilen kredi tutarı, müşterinin vadesiz hesabına aktarılabilir. Ancak bankanın altyapısı bu sisteme uygun değilse; müşterinin kredisi olumlu olarak sonuçlandırıldığında, imza işlemleri için bankaya gidebilir. Bu sistem zaman tasarrufu sağlamak isteyen banka müşterilerinin en çok tercih ettikleri yöntemlerden biridir.

Sms ile Kredi Başvurusu

Bankaya kredi başvurusu yapmak için zaman bulamayan potansiyel banka müşterilerinin, en çok kullandığı yöntemlerden biri sms ile kredi başvurusudur. Bu sistemde bankalar; genel bir kredi numarası belirlemek suretiyle, müşterilerinin kimlik numarası, düzenli gelir tutarlarını, talep ettikleri kredi tutarlarını ve talep ettikleri kredi vade sayısını bu numaraya kısa mesaj yolu ile iletmesini isterler.

Müşteri; istenen tüm bilgileri banka tarafından belirlenen numaraya kısa mesaj yolu ile ilettikten sonra, kredi başvurusu yapmış sayılır. Bu başvuru aşamasından sonra müşterinin kredi puanı ve geliri doğrultusunda kredisine ön onay verilebilir. Ön onayı alan müşteri talep edilen belgeleri sağladığı takdirde kredi kullanabilir.

Ancak bazı durumlarda (düzenli gelirin yanlış beyan edilmesi gibi) ön onayı alan müşteriler, kredi kullanamayabilirler. Ön onay müşterilerin kesin kredi kullanıp kullanamayacağını %100 belirleyememekle birlikte, müşterilerin kredi kullanabilmesinde referans alabileceği ve kolay kredi kullanımı gerçekleştirebileceği yöntemlerden biridir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin