Ana sayfa Banka Haber Kobi Destek Kredisi En Uygun Nerede?

Kobi Destek Kredisi En Uygun Nerede?

0
Kobi Destek Kredisi En Uygun Nerede?
kobi kredisi

En uygun kobi destek kredisi hakkında merak edilenleri buradan öğrenebilirsiniz. Kobiler için uygun faiz oranları ve vade seçenekleri dahilinde kredi teklifi sunan bankalar, 2018 yılında da kobilere ekonomik olarak destek verecek!

Kobi Kredi Başvuruları

Küçük ve Orta Ölçekteki İşletmeler, iş hayatlarının belirli bölümlerinde finansal olarak bazı sıkıntılara maruz kalabilmekte. Oluşan finansal sorunları yok edebilmek, işletmeler tarafından planlanan projeleri yaşama geçirebilmek amacıyla kurulan bu program, maliyet dengesini hesaplayarak ihtiyaç duyulan kredi olanaklarının sağlanmasına katkı sağlamak için kurulmuştur. KOBİ Programının kapsamı başvuran her KOBİ işletmesi için geçerli olmayıp yönlendirilen projelerin millete sunabildiği olanaklara göre değerlendirilmelere alınmakta. bankatik.net sizlere sağlanabilecek olanaklar konusunda yardımcı olacaktır.

Oluşturulan KOBİ Destek Programı içerisinde sağlanılacak ek destek çoğunlukla giderler üzerinden kurulmaktadır. Destek sistemi içerisine dahil olan giderlere; elektrik, su, doğalgaz, kira bedelleri, inşaat ya da tadilat ücretleri, proje dışı personel giderleri, sigorta primleri ücreti karşılanamamaktadır. Bunun dışında proje kapsamında bulunan her şey maliyet kapsamına girmektedir. Belirtilen desteklere sağlanılacak destek en fazla 150,000 TL olmakla birlikle alt limit bulunmamaktadır. Destek oranlarının değerlendirilerek açıklanması ile birlikte 1. Ve 2. Bölgelerde yer alan KOBİ işletmeleri %50, 3, 4, 5, 6. Bölgelerde yer alan işletmeler için sağlanılacak destek oranı %60 olarak sunulmuştur. Kurula sunulacak projenin KOBİ’nin büyümesine katkı sağlaması zorunludur. Aksi durumda onaylanmayacağı belirtilerek kurul tarafından sıkı bir denetlemeye alınacağı ifade edilmekte.

Kosgeb Kredi Başvurusu

KOSGEB başvuruları için bağlı bulunduğunuz il ve ilçelerdeki kosgeb il müdürlüklerine şahsen başvurulması gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken ise kosgeb başvuru evraklarının eksiksiz ve tam olmasıdır.

  • Vergi levhası
  • Tc kimlik kartı
  • Kaşeniz (Bunu ben götürmediğim için 70 km geri geldim)
  • Noter Onaylı İmza sirküsü (39 TL)
  • Esnaf sicil gazetesi (19 TL) bunu esnaf koop. sicilinden temin ediyorsunuz. Giderken yanınızda TC kimlik kartı, vergi levhası fotokopisi götürün.
  • Kobi bilgi beyannamesi (bunu muhasebeciniz kayıt edip sizlere çıktı ile çıkartacak)
  • Kobi bilgi dökümanı (bunu muhasebeciniz kayıt edip sizlere çıktı ile çıkartacak)
  • SGK veya Bağkur hizmet listesi (SGK’dan alıyorsunuz.)

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin