Ana sayfa Kredi Notu KKB Sicilinde Sorun Olanlara Kredi Verenler 2017

KKB Sicilinde Sorun Olanlara Kredi Verenler 2017

0
KKB Sicilinde Sorun Olanlara Kredi Verenler 2017
kkb

Kredi sicilinde sorun olanlara bankaların geneli kredi vermemektedir. Ancak bazı bankaları ayrı koymak gerekiyor. 2017 yılında kkb sicilinde sorun olanlara kredi onayı verebilecek bankaların hangileri olduklarına buradan öğrenebilirsiniz.

Kredi puanı; müşterilerin kredi bilitesini gösteren (ödeme gücü) kredi kullanma şartlarına göre, belirli bir referans aralığı olan bir bankacılık terimidir. Müşterilerin kredi kullanabilmesi konusunda bankaların fikir sahibi olmasını sağlayan kredi puanı, müşterinin kullandığı bankacılık ürünlerinin (kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı) kullanımına göre belirlenir. Kredi puanı yüksek olan müşteriler, bankalar nezdinde güvenilir müşteri olarak nitelendirildiği için, kredi puanı sınırda olan ya da düşük olan müşterilere göre daha kolay kredi kullanabilirler.

KKB Sicilinde Sorun Olanlara Kredi Verenler

Bankalar, kredi puanı düşük olan müşterilerine (KKB puanı sınırda ya da düşük olan) yasal takip sürecinde olmadıkları takdirde birtakım şartları yerine getirmeleri halinde kredi kullandırabilirler. Bu hususta kredi talebinde bulunulan bankanın maaş müşterisi olmak müşteriye avantaj sağlayabilir. Müşteri kredi talebinde bulunduğu bankanın ürünlerinin kullanımından doğan borçlarına düzenli olarak ödeme yaptıysa kredi kullanma şansı bulunabilir.

Kredi puanı düşün olan müşteriler için bir diğer yöntem kefil ya da teminat (ipotek) göstermektir. Bankanın kefili ve ya teminatı uygun bulması durumunda müşteri bankadan kredi kullanabilir. Öncelikle almak istediğiniz kredi miktarı ile maaşınız doğru orantıda olmalıdır. Aldığınız maaşa göre taksit ödemeleriniz ona göre olmalı yani mevcut bütün ödemelerinizi gelirinizden düştükten sonra kalan paranın %70 i gibi bir kısmı taksit miktarına denk gelmelidir. Bu durumda notunuzun da düşük olmasından dolayı teminat ya da kefil şartı ile kredi kullanabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin