Ana sayfa Kredi Notu KKB Notu Az Olanlara Kredi Verenler 2017

KKB Notu Az Olanlara Kredi Verenler 2017

0
KKB Notu Az Olanlara Kredi Verenler 2017
kkb

Kkb notu az veya kredi kayıt bürosu sicili kötü olanlara kredi veren bankalar 2017 yılında da fazlası ile tercih edilmektedir. Bu nedenle kredi notu hem bankalar hem de müşteriler için önem verildiğinin altını belirtelim.

KKB Sicili Kötü Olanlara Kredi Verenler

KKB sicili, kişi ve kurumların bankalara olan borçlarını, kredi ve kredi kartı kullanımlarıyla ilgili ödeme verilerinin toplandığı ve bu bilgiler ışığında yapılan kredi değerlendirmesidir. Kişilerin bankalarla ilgili tüm ilişkileri KKB sicilini oluşturur ve bankalar kişi ve kurumları KKB siciline göre değerlendirir. KKB sicili kara liste anlamına gelmez. Kişi ve kurumlar, kötü KKB sicillerini değiştirebilme şansına sahiptir. Bankalara yapılan düzenli ödemeler ve hareketli mevduat hesapları KKB sicilinin yükselmesi için olumlu puanlardır.

Bankalar kişi ve kurumların kredi ve kredi kartı taleplerinde KKB sicilini esas alarak hareket etmektedir. Bu nedenle kötü KKB siciline sahip bir kişinin kredi alması oldukça zordur. KKB sicili iyi olan bir kişinin kefilsiz ve teminatsız kredi alması mümkünken, KKB sicili kötü olan birinin kefil ya da teminat göstermeden kredi kullanması pek mümkün değildir. Ancak bankalar, gerekli şartları taşıyan bir kefil ya da uygun bir teminat ile kara listedeki kişilere de kredi verebilmektedirler.

Bankaların kredi kullanımı için istediği kefiller; serbest meslek sahipleri, banka memurları, Bağ-Kurlular, emekli ve çiftçiler, maaşlı memur ve işçiler, esnaf ve sanatkârlar olabilir.

Akbank, Türkiye İş Bankası, TEB, ING Bank, KKB sicili kötü kişilere de kredi verebilen bankalar arasındadır. Bu bankaların güncel kredi kampanyalarından yararlanabileceğiniz gibi diğer bankaları da internet siteleri aracılığıyla araştırabilirsiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Sonuç olarak bakıldığında çoğu banka, kredi notu düşük veya kkb sicili bozuk olanlara kredi onayı vermez. Vermeleri için şahıs veya şirketlerden özellikle kobilerden ipotek isteyebilir. Buna ek olarak kefil de en fazla tercih edilenler arasında olduğunu belirtelim.

Buna şu şekilde yorum getirebiliriz ; bankalar kişilere kredi sunarken acaba krediyi bu kişi ödeyebilecek bir bütçesi veya maddi varlığı var mıdır şeklinde düşünecektir. Eğer bu durum yok ise genelde kredi de sigorta ücretini talep ederek şahıs ve şirketlere kredi verir.

Kredi sicili veya notu az olanlara aktifbank, denizbank, yapıkredi ve ceptetep bankaları hızlı kredi onayı verebilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin