Ana sayfa Banka Haber Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

0
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018
Kefilsiz Kredi Veren bankalar 2018

[toc]

İçinde bulunduğumuz senelerde, dünyada eskisi gibi para biriktirmek uygulamaları artık kullanılmamaktadır. Bu durum da, bankaların kredi vermesi sayesinde olmuş olan bir durumdur. Böylece insanlar kısa sürede, para biriktirmesine gerek bile kalmadan, elde etmek istedikleri ürün ve hizmetleri daha kısa yoldan elde edebiliyor olmaktadırlar. Herkesin kredi çekmeye başlaması durumu, çevremizde birden fazla bankanın kredi vermesine sebep olmuştur. Doğal olarak bu durum da, bankaların kredi verirken farklı politikalar izleyerek müşterilerini yani kredi vereceği kimseleri çekmesini sağlamış olacaktır. Kefilsiz Kredi veren bankalar da, kredi notu düşük olan kimselere kefilsiz kredi vererek bunu yapmaktadırlar.

Kefil Olmadan Kredi Çekilebilir Mi?

Yukarıda sayılmış olduğu gibi kredi vermekte olan bankalar arasında da bir rekabet ve aynı sektör içerisinde farklı alanlara ayrılma gibi bazı durumlar söz konusu olmuştur. Kefilsiz Kredi veren bankalar da bu alanlara giriyor olmaktadır. Ancak burada açıklanması gerekli olan husus, bankaların hangi durumlarda kredi isteyen kimselerden kefil istemesi, hangi durumlarda da istememesi olacaktır.

Bankaların kredi çeken kimselerden, kefil istemesi kredi çekecek olan kimsenin, kredi notuna bağlı olmaktadır. Kredi notu da, kredi çekecek olan kimsenin daha önceden bankalar ile girmiş bulunduğu borç ilişkilerine karşı göstermiş oldukları sadakat sonucunda belirlenmektedir.

Kredi çekecek kimselerin bütün bankalarla geliştirmiş oldukları ilişkilerin yetkinliğine, kredi alacak kimsenin bu bankalar ile geliştirmiş bulundukları ilişkilere olan sadakatleri sonucunda Findesk Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenmektedir.

Kredi notu puanlarına göre, çok riskli, riskli, orta, iyi ve çok iyi olmak üzere gruplara ayrılıyor olmaktadır. Bu sebeple özellikle çok riskli ve riskli grupta bulunmakta olan ve kredi çekmek isteyen kimselerin kredi çekmek için başvuruda bulunması durumunda, çoğu bankaların bu kimselere ya çok düşük miktarlarda kredi vermeyi kabul etmesi ya da düşük sayılabilecek miktarların biraz üstünde biraz yüksek kredileri de kefil göstermek şartı ile kabul etmesi bu kimselerin, kefilsiz kredi veren bankalar aramalarına sebep olmaktadır.

 Peki Hangi Bankalar Kefilsiz Kredi Verir?

Kredi notu düşük olduğu için, kredi notu sebebi ile çok riskli ya da riskli grupta yer almakta olan kimselere Kefilsiz Kredi veren bankalar başlıca, Aktifbank (N Kolay kredi), Enpara ve CEPTETEB gibi bazı bankalar kredi notu düşük olan kimselere, kefilsiz olarak kredi vermektedir. Bu sebeple kredi notu düşük olduğu için, riskli ya da çok riskli grupta yer almakta olan kimseler, kefilsiz olarak kredi almak için bu bankalara başvurabilirler.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin