Ana sayfa Banka Haber Kefilsiz Evraksız Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Evraksız Kredi Veren Bankalar

0
Kefilsiz Evraksız Kredi Veren Bankalar

İhtiyaçlarının tamamını ya da bir kısmını banka kredisi ile karşılamak isteyen kişilerin büyük bir kısmı, banka şubelerinde ortaya çıkacak şartlardan dolayı başvurularını her zaman için ertelemektedirler. Genellikle banka şubelerine yapılan başvurularda kişilerden gelir belgesi ve yan gelir durumu varsa bunlara ilişkin belgeler istenmektedir. Ancak, kredi miktarı fazla ise, bu durumda kişilerden kefil talebi de olmaktadır. Özellikle yüksek tutarda kredi isteğinden dolayı kefil talep edilen kişiler, doğrudan başvurularını iptal etmekte ya da kefilsiz evraksız kredi veren bankalar konusunda araştırma yapmaktadırlar.

Öncelikle belirtmeliyiz ki Türkiye standartlarında kefilsiz evraksız kredi veren bankalar bir hayli fazladır. Bunun için kişilerin şubesiz bankacılık hizmeti sunan bankalara başvurması ya da doğrudan maaş hesapları bulunan bankalara başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu kurala göre yapılacak başvurularda, kredi almanıza engel olacak herhangi bir durum yoksa yani kredi notunuz yüksek ve kredi sicilinizde de herhangi bir sorun yoksa, doğrudan kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kefilsiz evraksız kredi veren bankalar için daha somut örnekler verebilmek adına şu sıralamayı yapabiliriz.

 1. QNB Finansbank Enpara
 2. Türk Ekonomi Bankası (TEB) Cepte TEB
 3. Kuveyt Türk Katılım Bankası Senin Bankan
 4. Türkiye İş Bankası
 5. Yapı Kredi Bankası
 6. Akbank
 7. Garanti Bankası
 8. Aktif Bank
 9. Ziraat Bankası
 10. Halkbank
 11. Vakıfbank
 12. Türkiye Finans Katılım Bankası
 13. Vakıfbank

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalardan her bireyin sorunsuz bir şekilde banka kredisi alması, bu kredi karşılığında da herhangi bir evrak ya da kefil şartına takılmaması mümkündür. Sıralamada ilk 3 sırada yer alan Enpara, Cepte TEB ve Senin Bankan hizmeti, bankalar tarafından sunulan şubesiz bankacılık hizmetidir. Bu kanallardan yapacağınız başvuru işlemlerinde, aylık net gelir durumunuz, toplam kredi veya da kredi kartı borcunuz, kredi notunuz ve banka siciliniz göz önünde bulundurularak başvurunuza bir dönüş yapılacaktır. Bu bankalar ve hizmetlerinden faydalanarak başvuru yapan kişilerin kredi almasına engel olacak bir durum söz konusu değilse, doğrudan birkaç dakika içerisinde kredi başvuru sonuçlarını öğrenecek ve olumlu sonuçlanan kredilerini de hemen kullanmaya başlayacaklar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin