Ana sayfa Katılım Bankacılığı Katılım ve Faizli Banka Arasındaki Farklar

Katılım ve Faizli Banka Arasındaki Farklar

0
Katılım ve Faizli Banka Arasındaki Farklar

Son dönemde giderek yükselen katılım bankacılığı en büyük bankamız olan Ziraat Bankası’nın da bu alanda çalışmaya başlamasıyla artık herkes tarafından bilinen bir bankacılık hareketi olmuştur. Katılım bankacılığı sayesinde paranızı faiz içeren bankalardan koruyabilirsiniz. Böylece, eğer belli hassasiyetlere bağlı bir kişiyseniz inancınız gereğini de yerine getirmiş olursunuz. Normal olarak bankacılık hizmeti veren bankalar genelde faiz sistemine göre çalışır. Faiz sistemi ise bazı yatırımcılar hassasiyet göstermektedir.

Bunun sebebi ise faizin net bir kazanç belli ederken katılımda kaybetme olasılığı da olmasıdır. Katılım bankasında kazanmanız için bankanın giderek büyümesi ve kâr etmesi gerekir. Aksi halde banka kazanamaz ve sizin paranızı da değerlendiremez. Faiz işleyen bankalarda ise neyin nasıl olacağı önceden bellidir. Bu nedenle ne kadar kazanacağınızı da önceden bilebilirsiniz.

Katılım ile Para Kazanmak Katılım bankaları sayesinde para kazanmanız mümkün olan bir durumdur. Bunun için öncelikle giderek büyüyen bir katılım bankasına paranızı yatırmanız ve ardından da açmış olduğunuz katılım hesabına paranızı aktarmanız gerekir. Bunu gerçekleştirdikten sonra paranız bankaya da bağlı olarak değerlenmeye başlayacaktır. Banka ne kadar değer kazanırsa sizin paranızın değer kazanma katsayısı o olacaktır. Buna örnek olarak eğer bankaya bin lira yatırdıysanız ve sene sonunda banka yüzde yirmi oranında büyüdüyse paranızın da bin iki yüz lira olması gerekir. Bu sayede değerlerinize de ters düşmeksizin paranızı arttırmış olursunuz.

Faiz ile Para Kazanmak Bankalar isteyen müşterilerinin paralarını işletir ve onlara para kazanma şansı sunar. Sizler de bankalar sayesinde para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey bir bankadan hesap açmak ve paranızı yatırmak olacaktır. Daha sonra hesabınızı vadeli hesaba çevirmeniz gerekmektedir. Hesabınız vadeli hesaba çevrildiği andan itibaren düzenli olarak üzerine faiz koyar.

Bu da paranızın üzerinden para kazanmanızı sağlayacaktır. Faiz ile para kazanmanın boyutu ve şekli değişiklik gösterebilir. Genel olarak sahip olduğunuz paraya göre daha fazla ya da daha az kazanırsınız. Vadeli hesaba yatıracağınız para çok miktardaysa elde edeceğiniz faiz oranı da bu miktara göre artış gösterecektir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin