Ana sayfa Evde Bakım Parası Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

0
Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?
evde bakım maaşı

Evde bakım parası 2017 kasım ayı yattı mı soruları gelmeye başladı zira bakıcı maaşları her ay düzenli ödense de, çoğu illerde düzensiz bir şekilde banka hesaplarına yatırılmakta. Engelli bireylere bakan bakıcılar, ekonomik ihtiyaçlardan dolayı kasım 2017 bakım maaşı yattı mı sorularını bizlere yöneltmektedir. Daha önce ki konumuz olan Kasım 2017 bakım parası ne zaman yatacak adlı makalemizde sizlere ödeme tarihlerini vermiştik.

Evde bakım parası yatan iller

Yatacak olan illerin ödeme tarihleri 10 kasım 2017 tarihinden itibaren belli olacak. Zira Cuma gününden itibaren bazı illerin bakıcı paraları bankalardaki yerini alacağını şimdiden söyleyebiliriz. Ziraat bankası vadesiz hesaplarına yatacak olan maaşların net tutarı ise 1027 TL. Önümüzdeki aylarda ise bu tutarın artması bekleniyor.

Bakım maaşları kasım ayı 2017 tarihi itibari ile 1027 TL olup, önümüzdeki ocak ayındaki maaşlardaki artıştan bu gibi maaş türlerinin de etkilenmesi beklenmekte. Ülkemizde bakıcı maaşı alanların sayısı giderek artmakta olup bu sayısı 420 bin kişiye ulaştı. Engelli bireylerin durumlarına bağlı olarak destek olma amacı ile bakımını üstlenen bakıcıların, kişisel durumlarında da bir takım faaliyetlerin yapılacağını şimdiden söyleyebiliriz. Sosyal hizmetler kapsamında ve Ziraat bankası idari departmanlarından edinilen bilgiler ışığında, kasım 2017 ayının bakıcı maaşlarının ödeme tarihleri 10 kasım 2017 de başlayıp, 24 kasım 2017 gününe kadar devam etmesi beklenmektedir. Konu hakkında güncel bilgiler geldiğinde buradan açıklayacağımızı belirtelim.

Bakıcı maaşları yattı mı?

Bakıcı maaşların hangi illerde yattığını aşağıdaki siteler üzerinden sorgulamak mümkün. Özellikle ziraat bankası ile hızlı etkileşim kurduklarını söyleyebiliriz bu sitelerin ;

www.evdebakimmaasi.net 

www.evdebakimmaasisorgulama.com

Konu hakkında bilgiler gelmeye başladığında buradan güncelleme yapacağımızı belirtelim. Bakıcı maaşlarını almak isteyenler başvurularını sosyal hizmetlere yapmaları ve ilgili mevzuatın sunduğu tüm şartları taşımaları gerekiyor. En önemli şart ise kişinin toplam geliri ve engelli bireyin ağır engelli olmasıdır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin