Ana sayfa Banka Haber Kredi Kart Aidatı Geri Alma ve Aidatsız Kart

Kredi Kart Aidatı Geri Alma ve Aidatsız Kart

0
Kredi Kart Aidatı Geri Alma ve Aidatsız Kart

Kredi Kart aidatı Nasıl Geri Alınır? Aidatsız Kart Var mıdır? Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kredi kartı kullanımı özellikle son yıllar da ülkemizde hızla yaygınlaşan bir alışkanlık halini almıştır. Neredeyse bu karta sahip olmayan birey sayısı, sahip olanlardan çok daha azdır. Bu kadar hızla yaygınlaşması ve talebin çok fazla olması, Bankaların da bu konuda bazı kazanımlar gütmesine yol açmıştır. Kart işlerimi adı altında senede bir defa kart sahiplerinden kesilen paralar bulunmaktaydı. Fakat son yasalarla bu uygulama durduruldu. Bu paraları geri talep etme hakkı da kart kullanıcıları için doğmuştur.

Kredi Kartı aidatı nasıl geri alınır?

Şuan kart sahipleri senelerce ödedikleri bu aidat paralarını nasıl tahsil edebiliriz sorusunun peşinde. 4077 Kanuna göre bu paraları kesinlikle geri alma hakkınız bulunmaktadır. Bunun için yasal prosedürleri devreye sokmanızı tavsiye ediyoruz. Bu paraları tahsil edeceğine dair size gelen danışmanların geçmişlerine bakmadan, sözlerine çok fazla itibar etmeyiniz. Kesin olarak güvenilir olduğuna inandığınız bir danışman aracılığı ile ya da bir avukat vasıtasıyla bu paraları tahsil edebilirsiniz.

Ayrıca Kaymakamlıklarda bulunan Tüketici Hakem Heyetlerine başvurmak suretiyle de paranızı geri alabilirsiniz.

Aidatsız Kart Var mıdır?

Bu yasanın çıkması ile birlikte bazı bankalar hiç aidatsız kartlar çıkartmıştır. Bu kartlar için senelik ücretler ödemeniz gerekmemektedir. Bu kartlara bir örnek verecek olursak; Maximum Aidatsız Kart. Bu kartın özelliği senelik hiçbir ücret ödemeden istediğiniz gibi kartı kullanabilme şansına sahip olmanızdır.

Son yıllarda ülkemizde bu tarz kart kullanan kişilerin mağduriyetleri arttıkça devlet bazı yasalar çıkartarak tüketicileri koruma yoluna gitmiştir. Çıkartılan kanunları incelediğiniz zaman hemen hepsinin tüketiciyi korumaya yönelik olduğunu görebilirsiniz. Neredeyse banka önlerinde dağıtılacak noktaya gelen kredi kartları kullanım da tüketiciye büyük kolaylıklar sunsa da iş geri ödeme noktasına geldiği zaman yüksek faiz oranları ve gereksiz olarak yapılan aidat kesintileri ile sıkıntılı bir duruma yol açmaktadır. Devlette bunun önüne geçebilmek için tüketiciyi koruma yasalarını çıkartmıştır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin