Ana sayfa Banka Haber Kadınlara Hayvan Kredisi 2018

Kadınlara Hayvan Kredisi 2018

0
Kadınlara Hayvan Kredisi 2018
Kadınlara kosgeb destekli hayvan kredisi

Hayvan kredisi müracaatları kapsamında düşmüş faizli kredi çekmek olası. Bilhassa ziraat bankasından hayvan kredileri 2018 senesindeki faiz miktarları ile bakıldığında epeyce elverişli haldedir. Hatta kadınların müracaatları hemen tasdik edilmektedir. Kadınlara hayvan kredisi, için çeşitli bankalara faiz ödemesinde bulunmak istemeyen kadınlara öneri kosgeb hayvancılık kredileri müracaatlarını yakından izlemeleri.

Kosgeb Hayvancılık Kredileri

Kosgeb’in Türkiye’de üretim ve üretimde bulunan kişilere yardım için gerçekleşen çalışmaları sürmekte. Bilhassa devlet içerisinde tarımcılara üretim evresinde hem maddi aynı zamanda eğitim manasında yardım edilmekte. Bunlardan bir tanesi de kosgeb sayesinde doğru üreticiler kazanmak. Üretim yapılan malların değerinde kaybı önlemesiyle, üreticiye aynı zamanda devletin geleceği için önemle durulmaktadır. Kosgeb sayesinde devlet yardımı alan kişilerin sayısı da her sene artarak çoğalmakta.

Girişimci kadınların ticarete girmesi, kadınların üretime destek olmaları için pozitif gelişmelerin gerçekleştiği ifade edilebilir. Kosgeb aracılığıyla kadınlara hayvan kredisi sağlanarak, teşvik primi aynı zamanda tarımda da söz sahibi olunma imkanı da sağlanır. Kosgeb yardımlarından faydalanmak adına şehir merkezinde yer alan kosgeb şehir müdürlüğüne gidilmesiyle müracaatta bulunması gerekir. Şayet kosgeb hayvancılık yardımlarından faydalanmak isteyen kadınların girişimci sertifikası kazanmaları gerekir. Bunun adına üç ayda bir gerçekleşen kurslara katılımda bulunarak belge alınmalı.

Kadınlara Hayvan Kredisi

Kadınlara yalnızca kosgeb kredi sunmakta çünkü bankalar da düşen faiz oranlarıyla kredi sağlamakta. Bilhassa Ziraat bankası kadınlara hayvan kredisi faiz oranları aynı zamanda kredi müracaat koşullarının kolay olması, kadın girişimcilere kolaylık sağlamakta. Mesela bir kredi hesaplaması yapılması istenirse; 50.000 Türk lirası hayvan kredisi müracaatında bulunmak isteyen kadın girişimci adına kredi faiz seviyesi yüzde 1,15 den başlamakta. Normal kişilere göre kredi faiz seviyeleri yüzde 1,45 bu düşen faiz seviyeli bir kredi kişilerin daha az nakit harcamasını sağlayacak. Son senelerde devlet, girişimci kadınlara büyük değer veriyor. Hatta kimi bankaların, kredi faiz seviyeleri maksimum seviyede seyretmekte.

Besicilik İçin Hibe Hayvan Verilecek

Türkiye’nin et gereksinimini karşılama evresinde şu andan itibaren dışa olan bağımlılık yok edilecek. Gerçekleşecek olan bu yöntem ile yerli topluluklar desteklenip ve üretimde bulunan kişilerin yüksek tutara kesim için hayvan gönderimi gerçekleşecek. Üç sene sürmesi tahmin edilen bu yöntem neticesinde Türkiye’de hayvan rakamının üç katına arttırılması tasarlanmaktadır. Bu bağlamda besicilik yapmayı isteyen kadın ya da küçük işletmelere hayvanlar hibe şeklinde sunulacak. Hibe olarak sağlanan hayvanların eşliğinde gereksinim duyan kişilere ahır kurulumu ve yem alımları için yardımda bulunulacak.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin