Kapalı

İzmir Kamera Sistemi Kurulumu Yapan Firmalar

Her sektörde de olduğu üzere kamera sistemi sektöründe de İzmir bölgesinde yüzlerce güvenlik firması vardır. Esasında yüzlerce firmacık desek doğru olacaktır. İşini hakkıyla yapan, her konuda eksiksiz çalışan firma sayısı iki eldeki parmak sayısını geçmez. 12 Yılı aşkın süredir bu firmaların arasında olan Doruk Elektronik Güvenlik Sistemleri tüm zayıf akım projelerinizi uzman kadrosu ve profesyonel montaj ekibi ile devreye almaktadır. Çalıştığımız projelerde anahtar teslim tüm işlemleri baştan aşağı biz takip ediyor, bitiriyor ve teslim ediyoruz.

İzmir Güvenlik Kamerası çağımızın en önemli gerekliliklerinden biri haline gelmiştir. Güvenlik kamerası artık yalnız güvenlik için değil birçok sistemin takibi için de kullanılmaktadır. Önceleri sadece hırsızlar için kullanılan güvenlik kameraları günümüzde; çocuk ile hasta bakıcıların takibinde, personelin çalışma takibinde, izinsiz giriş ihlali olan bölgelerde ve benzeri birçok alanda kullanılmaktadır. Evcil hayvanını ya da evini yurt dışından izlemek isteyen müşterilerimiz de uzaktan izlemek için güvenlik kamerası sistemi satın alıyorlar.

İzmir Güvenlik Kamerası Sistemi Kurulumu

Kamera Sistemi İzmir olarak son zamanlarda da en çok sattığımız kamera çeşidi ise Termal Kamera’dır. Termal kamera sistemleri çevredeki nesnelerin sıcaklıklarını ölçmeye yarayan kameralardır. Vücudunda enfeksiyon olan bir kişinin vücut sıcaklığı 38 derece ve üzerindedir. Termal kamera etraftaki tüm enfeksiyonlu kişileri uzaktan tarayabilirsiniz. Fabrika girişine konulan bir termal kamera sistemi ile ateşi yüksek olan personeli içeri almayarak diğer personellerinizin de olası hastalanmalarının önüne geçebilirsiniz.

Isı Ölçer, Termal ve Optik Güvenlik Kameraları

Corona Virüsü olan Kovid-19 un en belirgin özelliklerinden olan yüksek ateşi de uzaktan hızlı şekilde tarayabilirsiniz. Bu tarama sayesinde vücudunda enfeksiyon olan kişileri direkt olarak uzaktan ayırabilirsiniz. Uzaktan takipte ise takılacak olan termal kameranın lens çapı önemli etkendir. Tarama yapılacak alan kameradan 70cm-130cm olacak ise 3mm lens yeterli olacaktır. Tarama alanı eğer 3m ile 7m arasında bir mesafe olacaksa 10mm lens kullanılmalıdır. Burada kullanılan kameranın fiyatı lensin çapı ile doğru orantılıdır. Yani yakın tarama için kullanılan 3mm lensli bir termal kamera ortalama 5000$ iken, uzaktan tarama yapabilen 10mm lensli bir termal kamera 9500$ bandındadır.

termal kamera sistemleri - İzmir Kamera Sistemi Kurulumu Yapan Firmalar

Bu termal güvenlik kamerası yapay zeka algılama sayesinde; İnsan vücudundaki ısı ölçüm alanlarına odaklanarak diğer ısı kaynaklarından gelebilecek yanlış alarmları azaltır. Yüksek doğruluk için Hikvision’a ait ısı algoritmaları kullanılır. Isı ölçümün yanında termal ve optik görüntü sağlanır. Yüksek vücut ısısına sahip biri geçtiğinde alarm tetik ederek operatör uyarılır, ekranda kırmızı olarak işaretlenir ve resmi çekilir. NVR üzerinde ayrı bir bölümde bu resimler depolanır. Termal kameralar ile kayıt cihazı ve ağ ekipmanları gibi geniş ürün gamıyla  uçtan uca tam çözüm sağlanır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top