Kapalı

İşsizlere En Uygun Kredi Veren Bankalar

işsiz kalanlara kredi

İşsiz olup bankalardan kredi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler, en uygun kredi veren bankalar konusunda bilgi sahibi olmak isteyebilir. Uygun ve düşük faizli bir kredi başvurusu yapmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bir banka faiz oranı %1.10 iken aynı kredi için farklı bir banka %0.99 faiz oranla karşınıza çıkabiliyor. (Kredi notu yüksek olanlar) Hali ile gidip fazla para vermek yerine faiz oranı düşük bankadan kredi çekmek çok ama çok mantıklı gelecektir. Zira işsiz olduğunuz için ödeme güçlüğü çekeceğinizi düşünebiliriz.

Düşük Faizli Kredi Verenler

Daha önceki konularımız olan işsiz olanlara kredi başlığını okumanızda fayda olacaktır. Hem ön bilgi sahibi olabilir hem de nasıl kredi kullanacağınızı detaylıca yazmıştık. Bankalar kredi verirken daha doğrusu kredi ön onayını verme aşamasında kişinin kredi notuna göre değerlendirme yapar. Ön başvurusu onay aşamasından geçenler bir sonraki durumda gelir belgesi veya sigorta durumlarına bakılır. Esnaf ise kredi kullanması veya başvurusu hızlı onaylanır. Ancak işsiz iseniz gelir durumunuza sonrasında üzerinize kayıtlı mal varlığınıza bakılıyor. Riskli gruplardan bir tanesinde bulunan işsiz kalan bireyler, bankaların gözünde kredi taksitlerini ödememe durumuna göre değerlendirildiğinde riskli olarak görülmektedir. Hali ile kredi sunarken, kredi miktarı ve ödeme taksitlerine fazlası ile dikkat ediliyor. Üzerinize kayıtlı ev veya araba var ise ipotek karşılığında bankalardan kredi alabilmek çok basit olacaktır.

Sabit geliri olmayan veya sigortasız çalışanların kredi başvuru durumları düşük kalmaktadır. Ancak hemen korkmanıza gerek yok banka bana kredi vermez veya bana kredi çıkmaz demeyin. Zira bankaların hemen hepsinin ortak amacı sizin gibi şahıslara kredi kullandırmak ve yüksek faiz karşılığında kredi onayı aldırmak (Kredi taksitleri bu yüzden fazla yapılıyor) İşsizlerin kredi alabilmesi için kira geliri, ev sahibi veya taşıt sahibi olmaları gerekiyor. Bu şartlar dışında kalanlar ise yani hiçbir gelir durumu olmayan veya üzerine kayıtlı evi arabası dahi olmayanların bankalardan kredi çekebilmesi oldukça zordur. Bu durumda yapılması gereken kredi engeli olmayan bir şahıs ile kefil durumuna getirilmesidir. Yani sizin adınıza kefil olacak bir akraba bulmanız durumunda bankalardan kolaylıkla nakit kredi alabilirsiniz.

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Yukarıdaki açıklamalarımız ile sigortasız olanlara kredi veya işsizler nasıl kredi alabilir konusunda yardımcı bilgiler içermektedir. Şimdide bu aşamaları geçenlerin en uygun krediyi hangi bankalardan bulabileceğini belirteceğiz. Kredi tutarını ihtiyaçlarınız için kullanmak isteyenler, bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Diğer adı tüketici kredisi olduğunu belirtelim.

burgan bank kredi - İşsizlere En Uygun Kredi Veren Bankalar
burgan bank kredi

Düşük faizle kredi veren bankalar Burgan bank ; Düşük faizle kredi veren bankalar arasında bugünlerde Burgan bank karşımıza çıkıyor. Özellikle faiz oranları ihtiyaç kredisi başvurularında %1,25 hatta kredi notuna göre daha da düşük seviyelerde olabileceğini belirtelim. Bu neden en düşük faizli ihtiyaç kredisini vatandaşlara sunan Burgank bank ilk sıramızdaki yerini almakta. Kredinin adı ” Değerinizi bilen kredi ” olarak kayıtlarda. Sabit oranlı olmak üzere eşit ödemeli hatta KKB yani kredi kayıt bürosu notunun baz alındığını da belirtelim. Hem masrafsız hem de komisyonsuz olarak da bilinmektedir. Kredi de hayat sigortası olarak 47 TL civarında bir sigorta ücreti alınabilir.

burgan bank kredi basvurusu - İşsizlere En Uygun Kredi Veren Bankalar
burgan bank kredi başvurusu

Düşük faizle kredi veren bankalar İş bank ; Açıkçası bankalar arasında bir karşılaştırma yaptığımızda iş bankası diğer bankalara fark atıyorz. Hizmet yönünden en hızlı ve iyimser olmakla beraber ” anında kredi ” ile bir tık ile hesaplarına 15.000 TL tutarında bakiyeyi yüklemekte. Şahsım adıma yazmak istersem bugüne kadar en az 4 kez anında krediyi kullanarak ihtiyaçlarımızı giderdik diyebiliriz. Faiz oranları %1,29 olsa da internet bankacılığı üzerinde sigortalı veya sigorta istemeyenler için faiz oranları değişebiliyor. 1.379 TL tutarındaki 12 taksit sayısına bağlı olarak ödenen net tutar toplamda 16,630 TL civarında.

is bank kredi basvurusu - İşsizlere En Uygun Kredi Veren Bankalar
iş bankası kredi başvurusu

İşbankasından geleneksel bayram kredisi adı altında (Kurban bayramı kredi kampanyaları) %1,25 faiz oranı dahil 48 aya kadar ihtiyaç kredisi başvurularını anlık hızlarda kabul ediyor. Hem sabit oranlı hem de eşit ödemeli olarak sunulan kredi türünde iş bankası, alınacak masraf tutarı değişebiliyor ve hayat sigortası kredi tutarına göre artabiliyor.

Düşük faizle kredi veren bankalar Cepteteb; TEB bankası hizmeti olan cepteteb her ne kadar başarılı olarak karşımıza çıksa da, faiz oranları biraz geride kalıyor diğer bankalara göre. Cepteteb ile bir çok bankacılık işlemlerinizi ücretsizce (hesap işletim ücreti almıyor) yapabildiğinizi belirtelim. Şimdi de kredi konusuna gelirsek, ihtiyaç kredisi başvurularında miktarı 15000 TL olarak 12 ay vade seçeneğini tercih edenler için;

cepteteb kredi basvurusu - İşsizlere En Uygun Kredi Veren Bankalar
cepteteb kredi başvurusu

%1,39 faiz oranı dahil toplamda ödenen tutar 16,676 TL olarak karşımıza çıkıyor. Aylık bazda 1390 TL ödenmekle beraber bunu 48 ay vadeye çıkardığınızda tutar azalacaktır. Cepteteb ihtiyaç kredisi başvurularında uygulama üzerinden veya internet bankacılığı hatta mobil şubeden de ulaşabiliyorsunuz. Komisyon ve masraf olmamakla beraber, hayat sigortası ücretinin tuzlu olduğunu 200 TL üzerinde olacağını belirtelim.

Düşük faizle kredi veren bankalar Qnb Finansbank; Finansbank enpara yeni adı ile qnb finansbank olarak karşımıza çıksa da, avantajlı kredi faiz oranları ve hizmet kalitesi açısından ender bankalar arasındaki adını yazma gereği duyduk. İhtiyaç kredisi kullanarak, kurban bayramını rahat ve ekonomik geçirme planları yapan bireyler; 15,000 TL tutarındaki 12 aylık kredi başvurularında banka sizlerden toplamda 16,751 TL alıyor. Aylık taksit tutarı ise 1,390 Tl oluyor ve vade süresini artırma niyetinde olanlar bu tutarı aşağı çekecektir.

finansbank kredi basvurusu - İşsizlere En Uygun Kredi Veren Bankalar
finansbank kredi başvurusu

Qnbfinansbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler, şubeler veya internet bankacılığı ile başvuru yapabilirler. Kredi skoruna göre faiz oranları daha da düşebileceğini unutmadan yazalım. Masraflara bakmak istediğimizde ise kredi masrafı 75 TL olmakla beraber, hayat sigortası çok ucuz göstermekte ve 16 TL olmakta!!!!

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top