Ana sayfa Vadeli Mevduat İşCep Vadeli Hesap Nedir, Nasıl Açılır?

İşCep Vadeli Hesap Nedir, Nasıl Açılır?

0
İşCep Vadeli Hesap Nedir, Nasıl Açılır?

Bankacılık önce banka şubelerinde başladı. Banka sayısının azlığı nedeniyle yeri geldi günlerce banka kapılarında beklenildi. Yetmedi bankaların kaprisleri, müşteri seçmeleri de cabası. Derken telefon bankacılığı ortaya çıktı. Günün 24 saatinde bankanın telefon bankacılığı sayesinde bankacılık işlemleri yapılmaya başlandı. Telefon bankacılık sistemi de ilerledi artık bankacılık işlemlerimizi müşteri temsilcisiyle değil sesli konuşma komutlarıyla yapar olduk.

İnternetin dünyamıza girmesiyle bankacılık alanında çığır açıldı diyebiliriz. Bankalar, kurmuş oldukları internet bankacılık sayesinde evimizde, iş yerimizde ki bilgisayarlar sayesinde tüm bankacılık işlemlerini yapar olduk. Derken mobil bankacılık adı verdiğimiz cep telefon bankacılığı gelişti. Cebimizde artık hem cep telefonu hem de banka taşır olduk.

Bankaların geliştirmiş olduğu yazılımlar sayesinde cep telefonlarına indirilen bir uygulama sayesinde artık tüm bankacılık işlemlerimizi mobil bankacılık hizmeti sayesinde yapmaya başladık. İşte bu mobil bankacılık hizmetlerinden biri olan İşcep bankacılıktan bahsedeceğiz bu yazımızda.  Yukarıda da belirttiğimiz gibi banka şubesinden yapılacak tüm işlemler mobil bankacılık sayesinde şubeye gitmeden yapılabilmektedir.

Mobil bankacılık hizmetlerinden biri de vadeli hesap hizmetidir. İşcep sayesinde vadeli hesap açabilmek ve yatırımlarımızı belli vade sürelerine göre verilen faiz uygulaması sayesinde değerlendirebilmekteyiz. Yapmamız gereken tek şey isbank.com.tr/indir adresinden veya Google Play adresinden cep telefonumuza İşcep uygulamasını indirmek olacaktır. Belirlediğimiz şifre sonrası İşcep kullanıma hazırdır.

Menü seçeneklerinden Hesap Açma ve Vadeli Hesap bölümünden vadeli hesap açabilmekteyiz. İşcep vadeli hesap ile TL, döviz, altın hesabı açabilir ve 1 aydan 3 yıla kadar dilediğiniz vade seçeneğini belirleyebilirsiniz. Üstelik İşcep’ten açacağınız vadeli hesaplara İş Bankası şubelerinden açılacak vadeli hesaplara göre daha yüksek faiz oranları verilmektedir.  Yine şubelerde uygulanan ve vade bitiminde elde edilen karın %15’i stopaj vergisi, İşcep vadeli hesaplarda uygulanmamaktadır.

Vade sonu geldiğinde hesabınızı kapatmadığınız durumda, aksi yönde bir talimatınız yoksa hesabınız o gün için geçerli olan güncel faiz oranları üzerinden aynı vadede yenilenecektir. İşcep vadeli hesaplarda TL, döviz ve altına verilen faiz oranlarını İş Bankası’nın web adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin