Kapalı

İşCep Nedir, Nasıl kullanılır?

İş Bankası İnternet Bankacılığına daha kolay ulaşma, ve İşCep Avantajlarından yararlanmak için cep telefonunuza indireceğiniz İşCep uygulaması ile bir çok avantaj ve hizmeti anında yapabileceksiniz. Kısaca İşcep’ in sağladığı kolaylıklara bakacak olursak, En başta 5.000 İş Bankası şubesinden ücretsiz Wi Fi ile anında internete bağlanmanız mümkün ve dakika zaman sınırı yoktur

Ücretsiz internet hizmeti veren Şubelerde, kablosuz ağlar listesinde yer alan “İşCep Wi-Fi” ağından Banka müşterileri TC Kimlik Numarası ve Bankada kayıtlı cep telefonu numarası bilgilerini girdikten sonra, SMS ile gönderilecek onay kodunu ekrana yazıp ücretsiz İnternet hizmetinden yararlanmaya başlayabilecektir.

Şimdi de asıl fayda ve sağladığı kolaylıkları sıralayalım;

Vadeli Vadesiz Hesap açma kapama, Yatırım hesapları, fon alım satımı, fatura ödemeleri,  ATM’lerden kartsız para çekme, havale ve eft işlemleri, İş Cep ten bankamatiklere para gönderme, hesap numarası olmayana isme para yollama, kısaca neye ihtiyacınız var ise hepsini bu uygulamada bulacaksınız.

Yine Kedi Kartınızı tanımlayarak, Kredi kartı borç takibi ve ödemesi, limit artırım talepleri, peşin ödemeleri taksitlendirme, puanlarınızı görme Para kod uygulaması ile ödeme yapma, para kod ile sinema bileti alma, ATM den kartsız para çekme gibi bir çok işlem. Dahası Size Özel İş Bankası’ nın İşCep kullanıcılarına yönelik Özel Kredi faiz oranları ile kredi kullanma, bankaya gitmeden anında onaylanan kredileri, Ek Hesap kontrolü ve para kullanma gibi.

İşCep’e Parmak İziyle Giriş

İş Bankası’ndan Türkiye’de bir ilk! iOS 8 işletim sistemli ve TouchID özellikli iPhone (iPhone5S ve üzeri modeller) kullanıyorsanız İşCep’e şifre tuşlamadan, cihazınızda kayıtlı parmak iziniz ile giriş yapabilirsiniz. Bunun için bir defaya mahsus aktivasyon yapmanız yeterli olacaktır. İstediğiniz zaman 0 850 724 0 724 Telefon Şubemizi arayarak parmak iziyle giriş özelliğini iptal edebilirsiniz.

İşcep’ e kredi kartınızı tanımlamak için ise şubenize gitmeniz gerekli olduğunu son olarak eklemekte fayda vardır

Bireysel Müşterilerimiz

Müşteri numaranız, Müşteri Şifreniz ve Mobil Onay Kodu(*), Hızlı İşlem(**) ya da ileri güvenlik aracı ( cep anahtar/i-anahtar/mobil imza/intel doğrulama) ile İşCep’e giriş yapabilir; bankacılık işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İşCep -> Kredi Kartı ile Giriş menüsünden kart numaranız, kart şifreniz ve telefonunuza SMS olarak gönderilen Mobil Onay Kodu ile giriş yaparak kredi kartınıza ait bilgilere ulaşabilir, borç ödeme ve daha birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ticari Müşteriler

Ticari Müşteri Numaranız, Kullanıcı Kodunuz, Müşteri Şifreniz ve Mobil Onay Kodu(*) ya da ileri güvenlik aracı (cep anahtar/i-anahtar) ile İşCep’e giriş yapabilir; bankacılık işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. (*)Mobil Onay Kodu ile Giriş: İleri Güvenlik aracı kullanmayan Bireysel ve Ticari  müşterilerimiz Bankamızda kayıtlı cep telefonlarına gönderilecek Mobil Onay Kodu ile İşCep’ e giriş yapabilirler.  (**)Hızlı İşlem İle Giriş: Anında Bankacılık kanallarımıza Mobil Onay veya İntel Doğrulama ile giriş yapan Turkcell hat sahibi bireysel müşterilerimize alternatif olarak sunulmuş olup, bu müşterilerimiz  İşCep’ e tek şifre ile hızlı ve güvenli giriş yapabilirler.

Cep Anahtarla Hatırla Özelliği

İşCep uygulaması ile birlikte Cep Anahtar’a da sahip olacaksınız. İşCep -> Cep Anahtar menüsündeki adımları takip ederek Cep Anahtar’ı kullanıma açabilirsiniz.  Aktivasyon işlemi sonrasında Bankacılık İşlemleri’ne girerken müşteri numaranızı, müşteri şifrenizi ve Cep Anahtar Kodunuzu girdikten sonra ‘Hatırla’ seçimini aktif hale getirebilirsiniz. Böylece takip eden girişlerinizde Cep Anahtar Kodunuzu tuşlamaya gerek kalmaksızın giriş yapabilirsiniz.

Cep Anahtar Hatırla seçiminizi iptal etmek istediğinizde, İşCep -> Cep Anahtar menüsü içerisinde yer alan “Hatırla Seçimi İptali”ni seçerek bu seçiminizi iptal edebilirsiniz. Telefonunuza yükleyeceğiniz İşCep uygulaması ile hesap bilgilerinize kolayca ulaşabilir, avantajlı fiyat ve oranlarla işlemlerinizi hızlı, güvenli ve kolay gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı, fatura ödeme, para aktarma işlemleri ve daha fazlası İşCep’te sizi bekliyor.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorumlar

  1. İş cep kulaniyom benim hesabima para yatirdiklari zaman ben nasıl göröröm

    1. İşcep’ e kredi kartınızı tanımlamak için bankanıza başvurmanız gerekir. Ancak Borç ödeme işlemi yapabilirsiniz kart numarasını girmek suretiyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top