Ana sayfa Banka Haber İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi Verenler

İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi Verenler

0
İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi Verenler
çalışan bayanlara kredi

Ülkemizde hemen herkes iş kurup para kazanmak istemekte. Bunlardan çoğu da bayanlar geliyor, iş kurmak isteyen bayanlara kredi verenler bankaların neler ve de hangileri olduklarına buradan ulaşarak konu hakkında bilgi sahibi olabilir. Bu sayede iş kurma konusunda ilk adımı hatta en önemli kısmı geride bırakmış olacaksınız.

İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi

Ülkemizde kadınların meslek hayatına atılmalarına yönelik gerek özel sektör gerekse de devlet bir takım projeler ile desteklemektedir. Bunlardan en basiti ise iş kurmak isteyen bayanlara, kredi imkanı sunulmasıdır. Devlet genelde KOSGEB bünyesinde bu tür destekleri faizsiz kredi veya kefilsiz kredi olarak sunmaktadır.

Kendi işini kurmak isteyen bayanlara yönelik yapılan çalışmalar hayvancılık kredisi, destekleme olarak geliyor. Kosgeb iş kurmak isteyen kadınlara hibe ve faizsiz kredi destek paketleri sunabilir. Genelde her yıl hükumet tarafından bu destekleme paketleri medya ile paylaşılmaktadır. Sizlerde medya tarafından bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu konuda bankalardan da destek paketleri alabilirsiniz. Bunlara baktığımızda;

  • TEB’den iş kurmak isteyen kadın girişimcilere özel faiz oranı düşük limitleri ideal olan miktarlar sunuluyor. 36 veya 48 aya kadar uzanan kredi vadelerinde 50 bin TL’ye kadar kredi fırsatı.
  •  Ziraat Bankası kadın girişimcilere 36 ay vadeli %1.10 faiz oranı dahilinde ihtiyaç kredisi sunmakta. Söz konusu bu kredi başvurularında asıl amaç kadın destek projelerini gerçekleştirmek.
  • Garanti bankası kadın girişimcilere özel olarak her yıl yarışmalar düzenlemekte. Yarışmalara katılan iş kadınlara özel faiz oranlı iş kurma kredileri sunuyor. Bu miktarlara baktığımızda

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi: 30.000 TL

Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci: 25.000 TL

Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci: 25.000 TL

Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi: 25.000 TL

şeklinde sıralanmaktadır.

Şubeye Gitmeden Hızlı Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İnternet ve online bankacılık işlemlerinin yaygınlaşması sayesinde artık çalıştığınız bankaya gitmeden pek çok işlemi bilgisayar ya da cep telefonundan yapmak mümkün hale geldi.

Bankaların mobil uygulamaları sayesinde banka hesaplarında meydana gelen hareketleri izleyebilir, yatırım yapabilir, havale ve EFT gibi para transfer işlemlerini gerçekleştirebilir, fatura ödemelerini gerçekleştirebilir, otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin yanında artık bankanıza gitmeye gerek kalmadan kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Bankaların belirlediği oranlarda krediler hesabınızla birlikte kullanımınıza sunulduğu gibi, dilerseniz bankanızın size vereceği anında kefilsiz kredi miktarlarını da mobil uygulama ya da internet hesabınızdan görebilirsiniz.

En kullanışlı mobil uygulamalardan biri olan Akbank direkt, 20.000 liraya kadar kredi kullandırmaktadır ve başvurular cep telefonlarındaki mobil uygulamalardan kolaylıkla yapılabilmektedir. Kredi onaylandığında hemen hesaba aktarılır ve şubeye gitmeye gerek yoktur.

Garanti internet hesabı ve Garanti cep mobil uygulamalarını kullananlar, internet üzerinden ihtiyaç ve taşıt kredisi başvurusu yapabilirler 48 ay vade seçeneğiyle 12.000, 25.000 ve 75.000 liralık onaylı kredilerini şubeye gitmeden kullanmaya başlayabilirler.

Denizbank’aWeb’de İhtiyaç Kredisi adıyla 55.000 liraya kadar 48 ay vadeli kefilsiz kredi başvurusu yapılabilmektedir. Cepte TEB mobil uygulaması ise TEB’den şubeye gitmeden 15.000 liraya kadar kefilsiz kredi başvurusuna izin vermektedir.

İş Bankası’nın İşCep uygulamasıyla, 36 ay vadeli 15.000 lira kefilsiz kredi başvurusu yapılabilmektedir. Çalıştığınız bankanın mobil uygulaması ve internet hesabınız dışında çalışmadığınız bir bankaya SMS yoluyla kredi başvurusunda bulunmak genelde olumlu sonuçlanmaz ve kredi siciliniz bu durumdan kötü etkilenebilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin