Ana sayfa Banka Haber İş Kurmak İçin Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

İş Kurmak İçin Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

0
İş Kurmak İçin Hangi Bankalar Kredi Veriyor?
iş kurma kredisi

Bankalar kişilerin ihtiyaç türüne göre kredi vermektedir. Bunlardan biri de iş kurmak isteyenlere özel faiz oranları ile kredi sunmasıdır. Sizler de iş yeri kurmak veya mevcut iş yerinizi büyütmek adına (Eşya – Malzeme Satın almak vb.) bankalarda bulunan bankacılık ürünlerine kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Aklınızdaki fikirleri icraata geçirmek için gerekli sermayeniz mi yok? El işi ya da çeşitli konulardaki yeteneklerinizi daha büyük çapta pazarlaya bilmeniz için reklam giderlerine, mekân teminine ve daha birçok ihtiyacınıza yönelik maddi kaynaklar için ilgilenilen iş kurma kredisi veren bankalar konu ve çeşitleri her zaman araştırılan ve merak edilen unsurlar arasındadır.

Peki, iş kurma kredisi veren bankalar arasında hangileridir yüzeysel olarak bakalım, gerek devlet bankaları gerekse de özel bankaların geneli aslında bu tür ihtiyaçlar için kredi sağlamaktadır. Ayrıca KOSGEB gibi bazı kurumlarında hibe ya da sıfır faizle krediler verdiği bilinmektedir, Halk bankası, Ziraat bankası, İş bankası, Yapı kredi, Finans bank, TEB ve Garanti bankasıdır. Her biri kendi bünyesinde farklı kolaylık ve imkânlar sağlarken bazısı vadeyi uzatır, bazısı vereceği parayı yükseltir bazısı da faiz oranlarında düşme sağlar.

İş kurma kredisi veren bankalar aslında kredilerini çeşitlendirip esnetirken aslında geri ödemelerini yapabileceğiniz iş alanına göre de çeşitlendirmeler yapar. Örneğin hayvancılık alanında kuracağınız işe gerekecek bütçe ile restoran ve benzeri türlere harcayacağınız bütçe de aynı olmayacaktır elbette. Öncelikli olarak hangi sektörde görev yapacağınızı belirleyerek kaba taslak bir bütçe planlaması yaparak gereken miktarı belirleyebilir sizi zorlayacak ödeme şekillerini değil de daha uygun olanları seçerseniz karlı çıkarsınız. Sonuçta önünüzde pek çok alternatif yollar var.

İşyeri Açmak İçin Krediler

Bankaların hemen hepsi bu durumda sizlere kobi desteği adı altında kredi başvuru yapmanızı tavsiye edebilir. Bu durumda yapılması gerekenlerin başında sizlerin iş yeri açmak için istenilen tutara göre faiz oranının en düşük olduğu banka ile çalışmanız önerilir. Ek olarak vade süresi ne kadar uzun olursa, ödeyeceğiniz faiz tutarı da o kadar artacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin