Ana sayfa Piyasa-Yatırım İş Bankası yatırım Hesapları

İş Bankası yatırım Hesapları

0
İş Bankası yatırım Hesapları

İş Bankası yatırım hesaplarında bir çok farklı yatırım seçeneği bulunmaktadır. Bunlar arasında Altın hesabı, likit fonlar, tahvil, repo ve bonolar, uluslararası fonlar  bulunmaktadır. Kazançlarına kazanç katmak isteyen yatırımcılar diledikleri birini seçerek nakit paralarını katlayabilirler.

Gerek profesyonel bir yatırımcı olun gerekse amatör bir yatırımcı olun İş Bank yatırım hesaplarında herkese hitap edecek bir yatırım enstrümanı bulabilmek mümkündür.

Ancak dikkat edilmesi gereken husus yatırımlarınızdan beklentilerinizi iyi ve dikkatli bir şekilde belirleyerek buna göre bir yol izlemek olacaktır. Bütün yatırım araçlarının kendi içlerinde getirileri olduğu gibi riskleri de söz konusudur. Yatırım yapılırken bu riskleri ve getirileri göz önünde bulundurmak yararlı olacaktır.

Öte yandan yatırımlarınızı yapmadan önce gerek internetten gerekse bankadaki konusunda uzman yatırım danışmanlarından gerekli bilgiyi almanızda önemlidir.

Açtırmaya karar verilen yatırım hesapları İş Bankası şubelerinden, internet şubesi ve cep şubelerden açtırılabilmektedir.

Bu yatırım araçlarına  kısaca değinilecek olursa;

Likit Fon: Bu fonların ortalama vadesi en az 45 gün en fazla 180 gün arasında olan likiditesi yüksek sermaye piyasası araçlarıdır.

Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu: En az % 51’i kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırılmaktadır.

Hisse Senedi: Hisse senetlerinden elde edilen gelirlerden stopaj yapılmaz. Bu fonları % 75’ini hisse seneleri oluşturmaktadır.

Uluslararası Fonlar: Uluslararası sermaye piyasalarında işlem gören fonlardır.

Kumbara Fonu : Daha çok birikim amaçlı bir yatırım aracıdır. Küçüklerin geleceğine yönelik olarak bugünden birikim yapmak isteyenler için ideal bir fondur.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin