Ana sayfa Yatırım Fonları İş Bankası Yatırım Fonu Hizmetleri

İş Bankası Yatırım Fonu Hizmetleri

0
İş Bankası Yatırım Fonu Hizmetleri

Yatırım Fonu, yatırımcıların birikimlerini sermaye piyasası araçları adı verdiğimiz yerli ve yabancı şirketlerin hisse senetleri, borçlanma senetleri, ülkemizde ve yurt dışı piyasalarda işlem gören altın, gümüş gibi kıymetli madenler ile bunlara dayalı olarak ihraç edilmiş ve borsalarda işlem gören sermaye piyasası araçlarda değerlendirilmek üzere bir yetkili kurumun havuzunda toplanması ve uzman kişiler tarafından yönetilme esasına dayanan bir yatırım türüdür.

Ülkemizde fon toplama ve fon yöneticiliği yapma yetkisi olan kurumlardan biri de bankalardır. Bu yazımızda İş Bankasının yatırım fon hizmetleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

MAKSİMUM HESAP: İş Bankasının Maksimum hesap hizmetinden yararlanabilmek için Sınırsız Otomatik Servis hizmetimizden yararlanıyor olmanız gerekmektedir. Maksimum Hesap fon hizmetinden yararlanabilmek için hesabınızda sürekli 500 TL ve üstü para bulunmak zorundadır. Maksimum Hesap ile 818 ve 801 kodlu likit fon adı verilen B tipi fon alım ve satışı yapılmaktadır.

FON BİRİKTİREN TALİMAT: Bu fon hizmetinde ise dilerseniz vadesiz hesaplarınızdan dilerseniz kredi kartınızdan düzenli talimatlar vererek fon alımı yapılmaktadır. Şunu hemen belirtelim ki kredi kartı ile talimat verebilmeniz için mutlaka İş Bankası kredi kartları ile talimat verilmektedir. Bu talimat ile Para Piyasası Fonu,  Kumbara Fonu,  Privia Hisse Fon,  TEMA Çevre Değişken Fon,  Maximum Kart Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu satın alam talimatı verebilirsiniz.

ACİL NAKİT SİSTEMİ:  Bu sistem, fon satışı ile fon bedellerinin hesaba geçeceği süre içinde nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla hazırlanmıştır. Satış talimatı verilen yatırım fonunun son fiyatının belli bir oranı dikkate alınır ve üst limit 40.000 TL’dir. Acil Nakit Sistemi kapsamında kullandırılacak ek hesaba uygulanan faiz oranı günün koşullarına göre belirlenmektedir.

ÜSTÜ KALSIN: Bu sistemde ki mantık ise kredi kartlar ve vadesiz hesap kartlarıyla yapılacak alışverişlerde belirlenecek üst rakama yuvarlama sistemine dayanmaktadır. 50 veya 100 olarak yuvarlama talimatı verebilirsiniz. Diyelim ki kredi kartınıza 100 yuvarlama talimatı verdiniz ve yapmış olduğunuz alışveriş tutarı 65 TL’dir. Vermiş olduğunuz 100 yuvarlamaya göre 35 TL’lik bir para yatırım fonuna aktarılmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin